Fotbalový AZ Globus cup zapsal svůj třetí ročník

01.05.2016 | Tomáš Vlček

V sobotu 30. dubna 2016 se v areálu MFK Indiáni Havířov již potřetí uskutečnil, hokejovým klubem AZ Havířov pořádaný, turnaj v minikopané. Podruhé se podle generálního partnera akce jmenoval AZ GLOBUS Cup. A stejně jako minulý rok se za krásného jarního počasí, a v příjemné atmosféře, nejen bojovalo na trávníku, ale také posedělo a povídalo u dobrého jídla a pití. Vítězem se po loňském stříbru stal tým KA-Clubu, AZ legendy (na snímku) skončily 3., hodně omlazený AZ Havířov na 5. místě.

Již tradičními účastníky turnaje jsou kromě týmu AZetu a AZ legend také Ka-Club, Rumboys, Havířovská zvěř a Panteři. Naopak nováčky byly letos týmy Globusu a HC Kopřivnice. Turnaj se opět odehrál nejprve ve dvou základních skupinách, ve kterých si to 4 týmy rozdaly každý s každým, a pak vyřazovacím způsobem. Hrálo se vždy 2x15 minut na ¼ klasického fotbalového hřiště.

Všichni přítomní diváci mohli na trávníku obdivovat fotbalové umění mnoha současných i bývalých Azeťáků a to nejen v týmech AZ Havířov a AZ legendy. V brance Kopřivnice čaroval Víťa Stránský, fanouškovskou partičku Rumboys posílila mladá krev v podobě Tomáše Matějka, Vojtěcha Tomiho a Erika Němce, a Jan Maruna nastupoval v týmu KA-Clubu.

Tým AZ legendy letos tvořili: Patrik Rimmel, Jiří Krisl, Radim Haas, Robin Pavlas, Marek Sikora, David Klimša, Robert Říčka, Jan Daneček, Luděk Lhotský, Martin Piecha a brankář Ludvík Polakovič (Palec).

AZ Havířov legendy na společné fotce s GLOBUS teamem

AZ Havířov tentokrát reprezentovali především mladíci juniorského věku, ale měli mezi sebou i dva dorostence: David Chroboček, Lukáš Bednář, Kamil Šimeček, Daniel Kurovský, Marek Kalus, Matěj Potočný, Jan Bambula, Jiří Matoušek, Jakub Orság, Dominik Pecka, Lukáš Peterka, Samuel Ollender.

Zápasy v základních skupinách:

Výsledky skupiny A:

3. Rumboys
4. AZ Havířov

Tým HC Kopřivnice - vítěz skupiny B a stříbrný tým celého turnaje

Zápasy o konečné umístění:

Zápasy o Cenu útěchy:

Havířovská Zvěř – AZ Havířov 5:6
Rumboys – Globus Team 7:2
O 7. místo: Havířovská Zvěř – Globus Team 8:0
Finále (o celkové 5. místo): AZ Havířov – Rumboys 3:2pen

Tým Rumboys Havířov (v zeleném)- díky konečnému 6. místu "skokan roku"

V souboji o 7. místo vyhrál tým Havířovské zvěře (zelení) nad GLOBUS Teamem

Zápasy o celkové vítězství:

Semifinále 1: KA-Club – Panteři 4:1
Semifinále 2: Kopřivnice - AZ legendy 5:4pen
O 3. místo: Panteři – AZ Legendy 1:2
Finále: KA-Club- HC Kopřivnice 3:0

Celkové pořadí turnaje:

1. KA-Club
2. HC Kopřivnice
3. AZ Legendy
4. Panteři Havířov
5. AZ Havířov
6. Rumboys
7. Havířovská zvěř
8. Globus Team

Ceny předával ředitel Hypermarketu GLOBUS pan Roman Karlík.

Hodnocení celého vydařeného turnaje tentokrát patří hlavnímu organizátorovi Robinu Pavlasovi: „Především chci poděkovat všem partnerům, kteří nám pomohli s organizací a věnovali ceny. Zejména generálnímu partnerovi tedy Hypermarketu GLOBUS, který kromě cen zajistil také perfektní občerstvení.

Ke zdaru určitě přispělo i krásné počasí a tak si myslím, že jsme si to tady všichni užili. Už nyní chci všechny fanoušky pozvat na další klubovou akci, kterou bude 4.6. Den s AZetem před a v naší K&K PNEU Aréně. A můžu slíbit, že opět bude s velmi zajímavým programem. “

Celou akci s přehledem opět moderoval Láďa Krč

Poděkování patří i dvojici rozhodčích

Všechny zápasy odehrány, ceny předány...Ahoj zase za rok

Autor fotografií Dalibor Durčák. Více fotografií z turnaje je ve FOTOGALERII ZDE.