Havířov bude chtít udržet vítěznou lavinu i proti Kadani

02.12.2014 | Petr Blakala

Havířov čeká v rámci 31. kola souboj s Kadaní. Bude se jednat o souboj pátého se šestým, a tak bude rozhodovat každá chyba. Havířovští hokejisté budou chtít určitě navázat na vítěznou šňůru a v dalším domácím utkání si tak připsat opět zisk tří bodů do prvoligové tabulky. Neváhej ani ty a doraz ve středu v 18:00 do havířovské K&K PNEU Arény!

Třicáté kolo bylo bodovým přínosem pro oba týmy

V posledním odehraném kole se AZ představil na ledě Kladna. Oboustranně útočné utkání vyšlo lépe Havířovu. Již v první periodě šli totiž hokejisté z AZetu do jednobrankového vedení, když se v páté minutě prosadil Sztefek. Ve druhé části hry došlo dokonce k navýšení skóre, jenže Kladenští dvěma slepenými góly vyrovnali. Nerozhodný výsledek vydržel až do posledních minut třetí třetiny, kdy se nejdříve prosadil Chmielewski a vítězství havířovského celku potvrdil o pár vteřin později do prázdné branky Hlinka. Havířovští si tak připsali zisk tří bodů a v prvoligové tabulce se tak vyhoupli na pátou pozici.

“Věděli jsme, že Kladno posílilo kádr a doma se mu daří. Nám se však podařilo v první třetině jít do vedení a ve druhé jsme navýšili náskok. Domácí rychle srovnali, chvílemi jsme byli pod velkým tlakem, avšak Kladenští své šance neproměnili. Poté přišel trest v podobě naší přesilovkové branky a gólu do prázdné. To, že jsme odehráli konec utkání v přesilovce, nám hodně pomohlo, jinak zápasu by asi více slušela remíza,“ řekl po čtvrtém vyhraném utkání v řadě trenér Havířova Jan Daneček.

Autor: Karel Vaculík

Kadaň přivítala na domácím kluzišti Ústí nad Labem. Do vedení se dostali pět minut před první sirénou hosté, za které skóroval Rod. Toto byla první a také poslední trefa Ústeckých a na řadu přišla odpověď Kadaně. Ta vyrovnala stav utkání minutu před koncem prvního dějství. Druhá část hry přinesla dvě branky v podání Kadlece a Šagáta. Jelikož se ve třetí periodě skóre nezměnilo, tak si Kadaň připsala další vítězství. Pokračuje tak ve výborně rozehrané sezoně a momentálně se pohybuje na šesté pozici.

“Ústí je velmi nepříjemný soupeř, který nás umí doma potrápit,“ přiznává těsně po utkání kouč kadaňského mužstva Jaroslav Beck. “My jsme se však dobře přichystali, tým si věřil v zisk tří bodů. Ačkoliv jsme měli vlažný vstup do utkání, zápas jsme dokázali týmovým výkonem otočit a vzadu nás podpořil výborný brankář Hanuljak.“

Stoupající tendence Havířova a Kadaně

Hokejisté Havířova se po sérii pěti porážek postupně zvedají a v posledních čtyřech zápasech nepřišli ani o jeden bod. Začalo to výhrou proti favorizované Třebíči, poté si AZet poradil s posledním Havlíčkovým Brodem a oblíbeným soupeřem ze Šumperka. V minulém utkání Havířovští sestřelili Kladno v předposlední minutě, kdy vstřelili dvě branky a rozhodli tak o své výhře. Nyní je čeká jednatřicáté kolo s Kadaní. Ta v posledních desíti zápasech vyhrála v základní hrací době čtyři utkání. O body však dokázala obrat jihlavskou Duklu a také havlíčkobrodské Rebely. Oba tyto duely se rozhodovaly až v nájezdech, kde byli úspěšnější vždy soupeři.

Po třiceti kolech vypadá tabulka následovně. Lídrem prvoligové soutěže je momentálně Chomutov, který se ziskem 67 bodů odskočil většině mužstev. Osmibodovou ztrátu na první příčku mají hokejisté českobudějovického Motoru. Za nimi se drží Třebíč, o dva body pozadu jsou Litoměřice a s 53 body na kontě se může pyšnit havířovský tým, na jehož záda dýchá právě klub z Kadaně. Ten má pouze o jeden bod méně. Osm nejlepších týmů uzavírají Rytíři z Kladna s Duklou Jihlava.

V kanadském bodování Havířova je stále nejlepší Antonín Pechanec, jenž za třicet odehraných utkání zaznamenal 20 bodů. Za nim se pohybuje o bod „horší“ Tomáš Jiránek (7+12), Vojtěch Tomi (8+10) a za pouhých dvacet zápasů se dokázal stát nejlepším střelcem týmu Marek Loskot (10+6). Naposled se v havířovské svatyni objevil Lukáš Daneček. Ten má odchytáno prozatím 913 minut, ve kterých si připsal 444 úspěšných zákroků a jeho procentuální úspěšnost činí 92,31%!

To nejproduktivnější hráč kadaňského celku je zároveň i nejlepším střelcem. Je jím Roman Chlouba (15+8). Dalšími úspěšnými střelci a nahrávači jsou Karel Ton (6+13), Martin Kadlec (9+8) a třináctibodový Lukáš Novák (4+9). Klec Kadaně nejvíce minut střežil Jan Strmeň (procentuální úspěšnost 96,07%). Utkání proti Ústí nad Labem však patřilo Miroslavu Hanuljakovi, který má úspěšnost o pět procent nižší. Do brány se podíval také Václav Mouček.

Letošní vzájemná střetnutí

AZ Havířov – SK Kadaň 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Tomi, 38. Loskot (Jiránek), 44. Pechanec (Kucsera, Rimmel) – 27. Tejnor (Ton, Jíra), 57. Šagát (Jíra, Chlouba). Rozhodčí: Jeřábek – Bartošek, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1643. Střely na branku: 31:22.

V prvním letošním vzájemném klání byl o něco lepší havířovský AZet. Ten si dokázal vytvořit dvoubrankový náskok, avšak hokejisté z Kadaně ještě dokázali utkání zdramatizovat tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy se prosadil Šagát. Jako vítězná trefa byla označena střela Antonína Pechance ze 44. minuty, která byla v tomto zápase velmi důležitá. Po zranění se zde dostal do hry opět Loskot, jenž hned zaznamenal jednu branku.

SK Kadaň – AZ Havířov 2:1sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 50. Chlouba (Ton, Jíra), 65. Chlouba – 14. Jiránek (Fořt, Loskot). Rozhodčí: Zubzanda – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 35:27.

Na ledě Kadaně to byl velmi vyrovnaný duel. Během šedesáti minut padly pouze dvě branky. Každý tým skóroval jednou, a tak se muselo prodlužovat. Ani v těchto minutách nebyla vstřelena rozhodující branka, tudíž diváci viděli samostatné nájezdy. Tato disciplína lépe vyšla domácím hráčům, kteří získali bonusový bod navíc. Havířovští odjeli zpět domů s jednobodovým ziskem.

Sestavy obou mužstev v minulém utkání

AZ HAVÍŘOV: Daneček – Bahounek, Repe, Lenďák, Ostrčil, Matějíček, Pastor, Foltýn – Sztefek, Pechanec, Klimša - Fořt, Šlahař, Maruna - Hlinka, Šedivý, Tomi - Jiránek, Loskot, Chmielewski

SK KADAŇ: Hanuljak – Stehlík, Opalek, Pavlas, Bartejs, Szathmáry, Trefný, Mazanec – Chlouba, Hejcman, Ton – Račuk, Kůs, Hlava – Kadlec, Sikora, Šagát – Lehnert, L. Novák, J. Novák