VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov chce Benátkám oplatit poslední venkovní porážku

11.12.2015 | David Motloch

Benátky nad Jizerou letos nepodávají příliš přesvědčivé výkony a proto se v tabulce nachází až na 12. příčce. 33. kolo WSM ligy přitom zaveze naše hokejisty právě na benáteckou půdu. Třetí vzájemné měřené sil obou soupeřů převáží misky vah na jednu či druhou stranu. Po venkovní porážce AZetu 0:4 a těsném domácím vítězství 3:2 po samostatných nájezdech je totiž tato bilance nerozhodná. Obě mužstva mají přitom velkou motivaci zvítězit. Jak AZetu, tak Benátkám, se totiž v posledních zápasech příliš nedaří. Který z týmu svou nelichotivou sérii proher přeruší? To se dozvíme v sobotu 12.12 v 16:30!

Herní krize v Benátkách zatím neustupuje

Vyhrát dva zápasy z posledních sedmnácti? Tomu už se říká opravdová krize. Na benáteckých hokejistech leží pravá nefalšovaná deka a Havířov bude chtít této příležitosti využít. Soupeř ze severu Čech bral naposledy body ve 30. kole za výhru 2:1 po samostatných nájezdech proti Třebíči. Na výhru za tři body musí vzpomínat už podstatně déle - až do 23. kola, kdy si Benátky poradily se Šumperkem (3:0).

Celkový počet vítězství klubu by se dal spočítat na prstech jedné ruky a není pochyb o tom, že v současné době není v soutěži celek, který by svou aktuální formou Benátky ještě "převyšoval". V posledním kole tým podle předpokladů nestačil na favorizovanou Jihlavu, které podlehl 1:3.

Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Čelanského se aktuálně nachází na 12. pozici tabulky WSM ligy, a to se ziskem 33 bodů. Havířov má na svého příštího soupeře a tabulkového souseda náskok osmi bodů a s největší pravděpodobností se boj o udržení ve druhé nejvyšší české soutěži odehraje mezi trojicí - Most, Šumperk, Benátky.

Kvalitní brankářské duo Benátkám příliš nepomáhá

Před sezónou se hovořilo o nejkvalitněji střežených brankovištích a svou nominaci zde získalo také benátecké gólmanské duo - Jan Lukáš a Marek Schwarz. Přestože oba dva brankáři mají v týmu nejvíce odchytaných zápasů a oba maskovaní muži si udržují statistiky nad 90% úspěšnosti zákroků, stále Benátky sbírají prvoligové body jen velmi po skromnu.

Může za to, mimo jiné, také neproduktivní útok. Útočníkům Benátek to letos zkrátka příliš nestřílí. Přesnější měřítko snese pouze nejlepší střelec mužstva - Jan Ordoš (11 branek), zbytek hráčů se drží na zhruba polovině této střelecké cifry.

AZ potřebuje body, proti Benátkám má jasný cíl

Svěřencům trenéra Mikeše se letos na venkovních kluzištích poměrně daří, navíc proti sobě budou mít relativně přijatelného soupeře. Cíl je tedy jasný - zvítězit za tři body. Velmi blízko k tomu hráči AZetu byli také v posledním zápase s Kladnem, kde ale nakonec stačilo závěrečných 10 minut, aby se vývoj skóre otočil ve prospěch soupeře.

" Prohra nás velmi mrzí, jelikož jsme měli zápas výborně rozehraný. Už ve druhé třetině jsme ale začali mít ze soupeře zbytečný respekt a příliš jsme ustupovali v obranném pásmu. Dařily se nám přesilovky a za stavu 5:4 už jsme věřili v úspěch, ale Kladno ukázalo zkušenosti a klid, naopak my jsme si to prohráli nedůsledností a špatnou spoluprací v defenzívě," řekl po zápase asistent trenéra Martin Janeček.

Podrobnou reportáž z tohoto utkání si můžete přečíst zde.

Proti Benátkám bez Pechance, nastoupí opět Klimša

Havířov má Benátkám co oplácet. V prvním letošním vzájemném měření sil na jeho ledě prohrál bez vstřelené branky - 0:4. Cestu za vítězstvím ale neabsolvuje Antonín Pechanec, jehož tvrdý střet s protihráčem Kladna z posledního zápasu vyřadí zhruba na týden. Na marodce nadále zůstává Karol Korím, jehož problémy jsou dlouhodobějšího rázu.

Naopak z marodky pryč se dostal brankář Marek Laco, který je již plně zdráv a je schopen nastoupit do utkání. Místo tak přenechal Davidu Bahounkovi s Danielem Gracou. Oba dva obránci rovněž marodí s nemocí. David Bahounek se navíc po uzdravení zúčastní posledního letošního reprezentačního srazu hráčů do 20 let.

Infografika

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Matoušek – Bahounek, Krisl, Štencel, Punčochář, Horák, Lenďák, Foltýn – Štumpf, Pechanec, Tomi – Kanko, Maliník, Okál – Kalus, Hudeček, Sztefek – Klimša, Sedláček, Gřeš.

HC Benátky nad jizerou Lukáš – Trška, Čermák, Havlín, Ulrych, Kajínek, Pabiška, Kalina – Špaček, Plodek, Pletka – Ordoš, Jonák, Dlouhý – Černoch, Volf, Kuťák – Král, Havlas, Havel.

On-line přenos

Zápas bude samozřejmě možné sledovat za pomocí textového on-line přenosu.