Havířov chce proti Mostu navázat na vítěznou šňůru

09.10.2015 | David Motloch

Na začátku to trochu drhlo, ale nyní má AZ možnost vrátit se do svého obvyklého rozpoložení. Po domácí výhře nad Kadaní a prvním ziskem tří bodů z venkovního prostředí z Třebíče budou chtít svěřenci trenéra Štefana Mikeše získat body také proti Mostu. Ideálnějšího soupeře by Havířov sice těžce pohledal, ale vítězství se rozhodně nemusí rodit snadno. Vždyť Mostečtí i přes nepříznivé postavení v tabulce stihli potrápit nejednoho favorita. K rozuzlení dojde v sobotu 10.10 v K&K PNEU Aréně od 17 hodin!

V Mostě se překvapení zatím nekoná

V předsezónních promluvách jsme sice mohli zaslechnout, že Mostečtí plánují zaútočit na pozice zaručující play-off, zatím však jejich dosavadní postavení v tabulce odpovídá spíše zajetým standardům.

Zisk pouhých šesti bodů zatím stačí na poslední 14. místo v tabulce WSM ligy. Jedinou výhru zaznamenali svěřenci trenéra Josefa Řeháčka ve druhém kole, kde na domácím ledě doslova rozcupovali Šumperk poměrem 8:2. Od té doby však devětkrát v řadě prohráli. Naposledy ve středu doma 5:6sn s Jihlavou.

Velkou trápenou zažily proti Mostu i elitní týmy WSM ligy

Most je sice poslední, ale stačí se podívat na výsledky posledních zápasů. Kadaň, Třebíč i favorizovaný Motor nebo Jihlava, ti všichni sice proti poslednímu celku tabulky uspěly, ale soupeře dokázaly přetlačit o jedinou branku. Z toho plyne jediné - ani tento zápas nebude pro AZ procházkou růžovým sadem. Nebo, lépe řečeno, nemusí.

Havířov považuje Most právem za oblíbeného soupeře, dlouhodobě s ním totiž udržuje velmi pozitivní bilanci. Například loni však v úvodním zápase sezóně podlehl svému sokovi poměrem 0:4. Podobnému výsledku se hokejisté AZetu budou snažit určitě vyhnout.

Havířov pomýšlí na třetí vítězství v řadě

Po ubojovaném vítězství nad Kadaní v poměru 3:1 uspěli svěřenci trenéra Mikeše vůbec poprvé na ledě soupeře a to konkrétně v domácím prostředí Třebíče.

K utkání se vyjádřil asistent hlavního trenéra Martin Janeček. " Já bych hodnotil utkání tak, že se mi zdálo, že nemělo úplně velké tempo, ale my jsme hráli poctivě zezadu, čekali jsme, co s námi soupeř vyvede. Poctivou hrou zpátky a těsným obsazováním v obranném pásmu a čekáním na brejky a trpělivou hrou jsme skórovali a udrželi těsné vítězství."

Kompletní report z tohoto utkání je k dispozici zde

Proti Mostu tak bude AZ pomýšlet na třetí vítězství v řadě, což by tým mohlo katapultovat do středu tabulky WSM ligy a zároveň by si AZ připsal dosavadní nejdelší vítěznou sérii sezóny.

Dnes se v bráně představí opět Tomáš Vošvrda a v obraně nám pomůže Jan Štencel. Po nemoci se vrací David Bahounek a Daniel Štumpf

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Vošvrda – Bail, Krisl, Lenďák, Korím, Ostrčil, Graca – Kanko, Maliník, Maruna – Sztefek, Pechanec, Kalus – Tomi, Káňa, Staněk – Kotala, Rimmel, Matějek – Bednář

HC Most: Petrásek (53. Mouček) – Zeman, Bittner, Černý, Baránek, Hora, Kokeš – Slavíček, Alinč, Mráz – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Chlapík, Hanzl, Písařík – Válek, Přeučil, Mical

Utkání startuje 10.10. v 17 hodin v domácí K&K PNEU Aréně. Sledovat jej z pohodlí domova budete moct díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu .