Havířov odjíždí na led Mostu, kde bude bojovat o tři body

05.12.2014 | Petr Blakala

V rámci 31. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže zamíří tým z Havířova na opačnou stranu České republiky. V sobotu podvečer totiž nastoupí proti Mostu, se kterým má letos velmi vyrovnanou bilanci, jelikož jeden zápas se vyvedl právě Mosteckým, ale v odvetě úřadovali hokejisté AZetu. Kdo si neudělá sobotní výlet do tohoto vzdáleného města, může sledovat podrobný online přenos na serveru www.onlajny.com!

30. kolo pohledem obou týmů

V minulém kole čekal na havířovský tým souboj s Kadaní. Velmi vyrovnané utkání přineslo pouze tři branky. Nejdříve se ve 28. minutě prosadil Šedivý, jenže havířovští hokejisté své jednobrankové vedení nedokázali uhájit a v poslední desetiminutovce inkasovali dva góly. Kadaň tak rozhodla o své tříbodové výhře ve třetí periodě a mohla zpět do Čech odjíždět s úsměvem na tváři. Zato Most vyhrál na kluzišti Ústí nad Labem. Hráčům mosteckého mužstva stačilo k plnému bodovému zisku vstřelení jediné branky, kdy se půl minuty před druhou sirénou prosadil Havlíček.

Když ztratíte dobře rozehraný zápas brankami v závěru, tak to vždy mrzí. Kadaň ale má kvalitní tým, který je silný v osobních soubojích a s perfektně propracovanou obranou ve vlastním pásmu. Vedli jsme sice jen o jednu branku, ale nechtěli jsme se zbláznit směrem dopředu a nedat tak soupeři šanci. Hosté však v závěru lépe bruslili a z toho vyplynuly jejich šance a branky,“ prohlásil po utkání s Kadaní asistent hlavního trenéra Tomáš Potěšil.

Statistiky a kanadské bodování

Statistika produktivity mosteckých hokejistů:
1. Vojtěch Kubinčák – 12+12
2. Patrik Petruška – 9+12
3. Pavel Smolka – 8+9
4. Jan Alinč – 2+9
5. Tomáš Divíšek – 1+9

Hráči Kubinčák a Divíšek již nejsou v kádru HC Most (pozn. redakce)

Úspěšnost brankářů:
1. Lukáš Horák – 1049 odchytaných minut, 92,62%
2. Jakub Soukup – 718 odchytaných minut, 90,52%
3. Vladislav Habal – 138 odchytaných minut, 81,63%

Nejproduktivnější hráči AZetu:
1. Antonín Pechanec – 8+12
2. Tomáš Jiránek – 7+13
3. Vojtěch Tomi – 8+10
4. Marek Loskot – 10+7
5. Martin Jakúbek – 3+12

Úspěšnost brankářů:
1. Lukáš Daneček – 973 odchytaných minut, 92,32%
2. Petr Matoušek – 564 odchytaných minut, 89,32%
3. Miroslav Svoboda – 340 odchytaných minut, 89,94

Letošní vzájemná utkání

HC Most – AZ Havířov 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Gerhát (Smolka, Divíšek), 33. Charousek (Nedrda, Tauš), 49. Kubinčák (Petruška, Alinč), 56. Slavíček (Nedrda, Grin). Rozhodčí: Horinek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 337. Střely na branku: 31:35.

V prvním vzájemném utkání letošní sezony si naši hokejisté v Mostě vylámali všechny zuby, když se jim nepodařilo ani jednou skórovat a inkasovali celkem čtyři branky. Již od druhé minuty Mostečtí vedli zásluhou Gerháta a své vedení postupně navyšovali. Po šedesáti minutách svítil na ukazateli skóre výsledek 4:0 ve prospěch domácího celku.

AZ Havířov – HC Most 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Graca (Jakúbek), 27. Loskot (Chmielewski, Štencel), 28. Jiránek (Fořt), 51. Klimša (Jakúbek, Krisl), 58. Sztefek (Bezuška) – 29. Smolka (Kubinčák, Hora). Rozhodčí: Kopeček – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.868. Střely na branku: 38:29.

Odvetné klání bylo zcela o něčem jiném. AZet ukázal svou sílu před domácím publikem a Mostu nasázel celkem pět branek. Hosté se zmohli ve druhé třetině pouze ke snížení manka. Uvidíme, co si pro nás hráči obou celků připraví ve třetím vzájemném měření sil.

Autor: Karel Vaculík

Sestavy obou mužstev v minulém utkání

AZ Havířov: Daneček – Matějíček, Foltýn, Bezuška, Šenkeřík, Ostrčil, Repe, Bahounek – Jiránek, Loskot, Chmielewski – Tomi, Hlinka, Šedivý – Sztefek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Maruna

HC Most: Horák - Grin, Kousalík, T. Procházka, Kasal, Hora, Havelka, Marek Baránek - Slavíček, Alinč, Tauš - Petruška, Havlíček, P. Přeučil - Šrámek, Smolka, Jurčík - Bojer, Válek, Mical. Trenér: Václav Baďouček