Havířov se chystá na reparát se Šumperkem

16.08.2010 | David Motloch

Po menší odmlce se hráči budou muset opět dostat do zápasového rytmu, čeká je totiž odveta proti celku ze Šumperku. S tímto soupeřem, se kterým AZ sehrál vůbec první přípravný zápas, Havířov prohrál poměrem 3:5. Velké potíže Azetu dělala hlavně exhavířovská trojice Velecký – Haas – Červenka, která se postarala o 4 z 5 vstřelených gólů Salithu.

V Šumperku úřaduje rovněž Jan Tesařík s Jakubem Hulvou, což jsou hráči v Havířově dobře známí. Šumperský Salith po třech odehraných zápasech nemá se soupeři žádné slitování, když si po výhře nad Havířovem připsal skalp i nad Opavou a Technikou Brno. Nutno však podotknout, že to byly vyrovnané zápasy, ve kterých rozhodovala jediná branka.

Podaří se AZetu přerušit soupeři tří zápasovou šňůru bez porážky? Přesto, že s Havířovem měl Šumperk zatím nejméně práce, bude to bezesporu úplně jiný a podle očekávání těžší zápas. Havířov totiž jede na vlně, která se neomylně zvedá k výšinám. Po porážce v Šumperku si připsal remízu ve Valašském Meziříčí, o dva dny později už ale slavil vítězství nad celkem Opavy, a to celkem pohodovým výsledkem 4:1.

Důležité upozornění, v zápasu je uveden jako domácí tým celek Havířova, ale zápas se kvůli opožděné rekonstrukci osvětlení přesouvá na neutrální půdu do Frýdku-Místku. Na tento zápas pořádají výjezd i havířovští fans, sraz je v 15:45 na havířovském vlakovém nádraží, vlak odjíždí v 16:04.

Za Havířov by měl po dvou odchytaných duelech Adama Vrby opět naskočit Lukáš Daneček, svůj první zápas odchytal právě proti stejnému soupeři. AZ nemůže využít služeb Jana Danečka mladšího, který si obnovil zranění ramene, podle předběžných spekulací by se měl vrátit na led začátkem ligy.

Pro fanoušky přichází velice dobrá zpráva, vstup na stadion je zdarma! Zápas začíná v 18:00, opět připomínáme na stadionu ve Frýdku-Místku, jste všichni zváni, přijeďte taky podpořit svůj oblíbený klub!