Havířov se pokusí obhájit titul na turnaji O pohár RT Torax

13.08.2013 | Josef Nudera

Porubský zimní stadion bude od středy 14. srpna pořádat 2. ročník turnaje O pohár RT Torax. V úvodním ročníku se Havířovu podařilo získat trofej a na turnaj pojede jako obhájce. Turnaje se zúčastní druholigový Prostějov, Přerov a domácí Poruba, extraligová Žilina a v poslední chvíli pozvaná Krynica. Havířov startuje ve čtvrtek od 19:15 s Žilinou.

Od středy 14. srpna se bude na Porubském zimním stadionu konat turnaj O Pohár RT Torax. Na tomto turnaji se připravoval AZ Havířov i v loňském roce a před mistrovskou sezonou získal pohár tohoto turnaje. Je jisté, že po cenné výhře, kterou přivezl Havířov ze Šumperku, bude chtít skončit na turnaji opět na vrcholu, ale jde především o kvalitní přípravu na sezonu.

V letošním ročníku se v Porubě představí velmi silné obsazení. Mezi týmy, které do Ostravy přijedou, patří druholigové celky Prostějova, Přerova. Vedle domácího RT Torax Poruba a AZ Havířov, bude na turnaji startovat i slovenský extraligový celek Žiliny. Místo polského Krakova museli pořadatelé zaplnit poslední volné místo na turnaji, a to se jim povedlo na výbornou. Na turnaji se představí celek polských reprezentantů a hráčů Švédska, Ruska, Finska a Slovinska – Krynica. Tento výběr se připravuje v nedaleké Krynici a celek vede zkušené ruské duo Igor Zacharkin – Vjačeslav Bykov.

Zaměřme se na AZ Havířov, který do turnaje vstoupí ve čtvrtek od 19:15 se slovenským extraligovým celkem MsHK Žilina.

Čtvrtek 15. 8. 2013, MsHK Žilina – HC AZ Havířov 2010 – od 19:15

V krátkosti si představme celek slovenské Žiliny. Od sezony 2001/2002 se mužstvo pravidelně účastní slovenské extraligy a v sezoně 2005/2006 dosáhla Žilina na největší úspěch v historii svého klubu, jednalo se o zisk extraligového titulu. Po tomto titulu skončila Žilina vždy kolem 9. pozice, v loňské sezoně se jednalo právě o konečné 9. místo.

Žilinu v současné době vede trenér Jan Neliba, který má po svém boku na asistentské pozici Igora Murína, který působí rovněž jako sportovní manažer a trenér brankářů. V aktuální přípravě se Žilina střetla se Senicou a v úvodním přípravném utkání prohrála těsně 4:5.

Oficiální web: MsHK Žilina

Hráči, kteří nastoupili v tomto přípravném utkání:

MsHK DOXXbet Žilina: Johanes (Majerík) – Leško, Dlouhý (C), Rúfus, Bajaník, Šeliga, Ostrčil, Loydl, Niník – Kropáč, Kalla, Dornič – Novák, Linet, Varga – Drevenák, Jaráb, Valášek – Lipovský, Rosenberg, Čavrk.

Pátek 16. 8. 2013, HC AZ Havířov 2010 – Zubr Přerov – od 19:15

V posledním utkání ve skupině bude hrát Havířov s celkem, se kterým se jen těsně nakonec neutkal ve finále loňského ročníku 2. hokejové ligy, pochopitelně se jedná o tým přerovských Zubrů. Přerov začal svou zápasovou přípravu v úterý 13. srpna s celkem Opavy. Tento zápas se Zubrům s výrazně omlazenou sestavou vůbec nepodařil a na domácím ledě podlehl Opavě 0:7! Mezi svůj úvodní zápas na turnaji a zápas s havířovským AZetem, si Přerovští vložili přátelský zápas s Břeclaví na svém domácím stadionu.

Jelikož Přerov zahájil přípravu na ledové ploše v blízké minulosti, trénují stále všichni hráči. Třicítka hokejistů se bude po turnaji zužovat, i proto mezi 12. – 18. srpnem bude hrát Přerov hned 5 zápasů. Jistotou je, že se v brankovišti představí stejně jako v loňské sezoně Martin Vojtek a Jiří Sklenář. Celek naopak opustil Pavel Hanák, který odchází na hostování do Nového Jičína.

Oficiální web: Zubr Přerov

Hráči, kteří nastoupili v posledním přípravném utkání:

Zubr Přerov: Sklenář (Okáč) – Šťastný, Tomeček, Vávra, M. Ferenc, Jergl, Vondra – Sedlák, Goiš, Ondra – Brančík, Haloda, Kundrátek – Brada, Matušenko, Vaněk – Loupal.

Sobota 17. 8. 2013, zápas o konečné umístění (10:30, 14:00 nebo 17:30)

Sobotní program přinese zápasy o konečné umístění na turnaji O pohár RT Torax. Zápas o 5. místo se bude hrát od 10:30 dopoledne, o 3. místo od 14:00 a finálové klání bude startovat od 17:30. Doufejme, že se AZetu opět podaří zahrát si finále.

Po tomto turnaji se bude v havířovském týmu opět konat regulace kádru a někteří hráči se s dresem Havířova pro následující sezonu rozloučí. O všem vás budeme včas informovat.

Kompletní program turnaje

ST 14.8. 15:30 LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 2011