VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov v sobotu prověří berounští Medvědi

30.03.2012 | David Motloch

Havířov už má za sebou dva zápasy v baráži o první ligu. Z šesti možných bodů zatím získal tři, ale ta pravá zkouška přijde teprve teď. Beroun je největším favoritem celé skupiny a právě v souboji s ním se ukáže, jak na tom naši hráči skutečně jsou. Náš soupeř je ale rozhodně zranitelný, minulý zápas totiž prohrál s Mostem 1:2, navíc se hraje na půdě Havířova. Přijďte tak všichni AZ podpořit, zápas začíná v sobotu 31.3. od 17 hodin!

Jeden z nejatraktivnějších barážových soupeřů je Havířovu více než dobře znám. Pravda, naposled se oba celky utkávaly v prvoligových soubojích a se zcela odlišnými kádry, přesto všechno bude dnešní zápas velice atraktivní a zajímavý i z hlediska minulosti.

Havířov si v posledním utkání připsal pouze bod, když padl na ledě vítěze skupiny Střed, tedy Hodonína. Azet se rychle dostal do vedení, když se v 6. minutě prosadil Antonín Pechanec, ale soupeř vývoj zápasu otočil. Domácí se navíc prosadili v oslabení 3 na 5! Alespoň bod tak zařídil David Klimša. Zápas totiž došel až do nájezdů, ve kterých byl úspěšnější domácí tým, jenž tak bral dva body za výhru 3:2 po sn. Beroun svůj úvodní duel nezvládl. S prvoligovým rivalem z Mostu Medvědi podlehli 1:2. Beroun šel sice jako první do vedení, ale navíc už se nezmohl a soupeř zápas překlonil na svou stranu. Berounu tak zatím patří v barážové tabulce poslední místo.

Beroun se po základní části umístil na předposledním třináctém místě se ziskem 57 bodů. Scházelo mu rovných dvanáct bodů na Šumperk, čímž by se Medvědi vyhnuli baráži. Do té však alespoň vstupují jako favorité. Jedničku v brance Medvědů vykonává Robert Slipčenko, tedy brankář, známý z působení extraligové Slavie. Situace v brankovišti je celkem pozoruhodná, jelikož se v brance Berouna během sezóny vystřídalo hned pět brankářů a prakticky všichni dostali v zápasech dostatek prostoru.

Na 17 zápasů naskočil Dominik Furch, jenž je rovněž znám z dob působení v extralize a v brance se nadále ukázal i Daniel Kareš, Martin Frolík a pro havířovské fanoušky i dobře známý Michal Valent. Ten stihl odchytat pět zápasů a připsal si úspěšnost zákroků rovných 90%. Soupiska Berouna je velice zajímavá, nabízí totiž několik známých jmen, spousta hráčů si navíc delší či kratší dobu vyzkoušela nejvyšší českou soutěž, většinou ve Spartě nebo Slavii.

Jedním z nejznámějších hráčů může být Jaroslav Nedvěd, jenž se jako obránce umístil hned druhý v kanadském bodování klubu (8+14). To vede David Švagrovský s bilancí 15+18. Ze standartu klubu ještě vybočuje Tomáš Rubeš (7+14). Před baráží tým vytasil jedno překvapení. Dosavadního trenéra Radoslava Svobodu nahradil Richard Žemlička, který letos vykonával funkci asistenta hlavního trenéra ve Spartě.

Útok Berouna není přiliš produktivní, po skončení základní části totiž na tom byly se vstřelenými góly huře už pouze Písek a Most. Přesto všechno se bude jednat o nebezpečného soupeře, který vstupuje do baráže v roli favorita. Havířov si tak bude moct otestovat schopnosti a poměřit své síly s prvoligovým týmem.

Sestavy z posledního zápasu

HC AZ Havířov 2010: Daneček L. - Machálek, Maruna, Pechanek, Sztefek, Stránský, Zientek L., Klimša, Vydra, Krisl, Kraft, Daneček J., Pavlas, Říčka, Potočný, Zientek M.

HC Berounští Medvědi:Slipčenko - Sobotka, Špelda, Jebavý, Veselý, Nedvěd, Malý, Soldán - Besser, Pavel, Švagrovský, Kupec, Stromko, Hašek, Vlček, Doležal, Poletín, Forman, Klhůfek.

Klasický zápasový onlajn můžete sledovat zde.

Zápas začíná v sobotu 31.3 od 17 hodin na domácím ledě Azetu Havířov!