VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Havířov vyzve na domácím ledě pražskou Slavii

16.01.2018 | Josef Nudera

Ve středu 17. ledna 2018 čeká na hráče AZ RESIDOMO Havířov další důležité domácí utkání. Na havířovský led přijede bývalý mistr české extraligy HC Slavia Praha. Havířov potřebuje v boji o play-off každý bod a především v domácím prostředí je potřeba bodovat. V poslední kole Slavia rozstřílela Benátky, Havířov přetlačil Litoměřice. Který tým naváže na vítězné utkání další výhrou? Zápas startuje od 18 hodin v GC Aréně.

Sešívaní dokázali zastavit sérii tří proher, doma rozstříleli Benátky

Pražská Slavia se pohybovala okolo 4. místa tabulky a vypadalo to, že bude bojovat o možnost zahájit čtvrtfinále na svém domácím ledě.

V současné chvíli ale došlo k menšímu propadu. V důležitém souboji s bývalým tabulkovým sousedem Přerovem Slavia padla a postupně se propadla až na současné šesté místo.

Série tří proher začala v utkání na Kladně, pokračovala se zmíněným Přerovem k zápasu v Litoměřicích. Tuto sérii dokázal středeční soupeř Havířova zastavit v domácím prostředí proti předposledním Benátkám nad Jizerou, které přejel 5:0.

V dresu Slavie odchytal nejvíce utkání Dominik Frodl, který si drží úspěšnost zákroků nad 93%. Záda tomuto brankáři kryje Patrik Polívka, jenž zasáhl do 11 utkání.

Nejlepším obráncem Slavie je Jiří Drtina. Tento obránce dokázal nastřílet 8 branek a na 15 jich dokázal přihrát. V kanadském bodování týmu je dokonce druhým nejlepším hráčem! Velmi dobře se na ledě jeví Jindřich Barák (+13 – nejlepší hráč ve statistikách plus mínus, 6+5).

V útočných řadách vládne především trojice hráčů. David Šafránek dokázal přidat už 31 kanadských bodů, o 10 kanadských bodů méně má Lukáš Krejčík a trojici doplňuje Lukáš Nedvídek.

Havířov dokázal v důležitém domácím utkání o 6 bodů porazit Litoměřice a dělí se o 8. příčku se Vsetínem

AZ RESIDOMO Havířov se dokázal dotáhnout opět na 8.příčku, která zajišťuje postup do play-off. Situace v tabulce je ale komplikovaná a nejspíše rozhodne až poslední kolo základní části. Se Slavii vstoupí Havířov do poslední čtvrtiny soutěže.

AZet dokázal vyhrát 3 ze 4 posledních zápasů. Všechny vítězné duely jsou navíc z domácí arény. Havířov zdolal Kladno, Ústí nad Labem a v posledním utkání také Litoměřice, které odrazil v tabulce na rozdíl 3 bodů.

Důležitým mužem zůstává i nadále brankář Ondřej Bláha. Bláha si drží úspěšnost 92,68% a je hlavním stavebním kamenem mužstva.

Na čele kanadského bodování týmu jsou hned dva hráči. Roman Rác i Marek Kalus mají shodně po 22 kanadských bodech. Druhý jmenovaný dokázal vstřelit o 3 branky více než právě Rác.

Mezi obránci drží čelo stále Tomáš Drtil s 11 kanadskými body, který je následován železným mužem a kapitánem Havířova Jiřím Krislem, jenž má pouze o jediný kanadský bod méně.

Důležitá je ale hra celku a Havířov má hned řadu hráčů, kteří mohu rozhodovat. Dobrou formu ukazuje například Jan Maruna, Jiří Fronk, ale například i mladý útočník Jan Bambula, který je zároveň členem kádru staršího dorostu.

"Začíná poslední čtvrtina a jedná se o další zápas, ve kterém je potřeba vyhrát a poskočit na místa zaručující play-off. Slavia je kvalitní tým, který určitě po našich třech domácích výhrách v řadě přiláká naše fanoušky. Kluci se těší na zápas a jsou pozitivně a bojovně naladěni, i když někteří věřili v nominaci na olympiádu," dodává s úsměvem manažer AZ RESIDOMO Havířov Patrik Rimmel.

V zápasech proti Slávii rozhoduje domácí prostředí, potvrdí se "můj dům - můj hrad" i napočtvrté?

Havířov odehrál se Slávií už tři duley a vede v nich středeční soupeř. Úvodní zápas WSM Ligy dokázali Pražané vyhrát přesvědčivě 5:1, naopak domácí utkání dokázal Havířov vyhrát 2:0. Zatím poslední duel vyhrála Slávie ve 27. kole, kdy se jednalo o těsný výsledek 4:3.

Ve všech třech případech platilo, že zvítězil domácí tým. Slávie dokonce v této sezoně nevstřelila v GC Aréně Havířovu jedinou branku. Bude se situace opakovat?

Zápas můžete sledovat také prostřednictvím online přenosu na serveru  onlajny.com

Ostatní zápasy WSM Ligy

Benátky nad Jizerou – Třebíč