Havířov zbrojí na klíčový zápas v Opavě!

03.03.2013 | David Motloch

Už první zápas čtvrtfinálové série s Opavou ukázal, co můžeme od našeho soupeře očekávat - bojovný, fyzický hokej s vyrovnanou koncovkou. Azet nakonec první krok zvládl, teď je však před svěřenci trenéra Tomáše Potěšila výzva ještě větší. Není tajemstvím, že zápas venku v Opavě může o celé sérii doslova rozhodnout. Opavští jsou si toho vědomi a chtějí za každou cenu odjíždět do Havířova s bilancí 1:1 na zápasy. Opírat se mohou o výborné výsledky na domácím ledě. Dokážou hráči AZetu Havířov zvládnout druhý, ještě důležitější krok k úspěchu v celé sérii? Utkání startuje na ledě Slezanu v pondělí 4.3. od 18 hodin!

První krok zvládli havířovští hráči lépe, na vítězství se ale podle očekávání museli hodně nadřít. Deset vstřelených branek ve vyřazovací části už bylo pro diváky pouze vítaným bonusem. "Je docela zvláštní, že zrovna v play-off padlo tolik branek. Je to asi dané tím, že brankáři neměli svůj den, zatímco hráči ho naopak měli," nechal se slyšet útočník AZetu Radim Haas. Právě tento hráč byl klíčovým faktorem úspěchu domácích, když svou brankou v 18. minutě srovnal pro Havířov nepříznivý stav, a poté brankou na 4:3 ve třetím dějství odstartoval vítězné tažení domácích hráčů.

Dušan Šafránek si chce doma napravit reputaci

Nyní už ovšem všichni vzhlíží ke druhému vzájemnému měření sil. To bude do značné míry rozhodovat o průběhu celé série. Opavští jsou si vědomi, že pokud by ztratili i domácí zápas s Havířovem, jejich šance na postup by byly takřka mizivé. „Nikdo od nás nechce prohrát, my chceme postoupit dál, od toho se taky bude odvíjet další zápas, nyní bude už série čím dál víc tvrdší a nervóznější,“ má jasno o dalším průběhu série David Galvas.

Právě tento obránce má na starosti zkrotit emoce jinak hodně mladého kádru Slezanu. V prvním zápase v Havířově byl hodně vidět, svými zkušenostmi na ledě přímo zářil a při každé jeho střele od modré čáry domácím fanouškům doslova trnulo. Na jeden pokus brankář Lukáš Daneček nakonec nestačil a bývalý extraligový obránce tak nastoupí do dalšího duelu s brankou na svém kontě.

Fanoušci na tento zápas pořádají velký výjezd, i oni jsou si vědomi důležitosti tohoto utkání a chtějí svým favoritům vytvořit domácí atmosféru i venku. Jak zareagují fanoušci Opavy a v první řadě samotní hráči na ledě? Zítra se bude lámat chleba celé série, buďte u toho i vy! Zápas startuje na ledě Opavy v pondělí 4.3. od 18 hodin.

Radim Haas vstoupil do play-off ve velkém stylu

Utkání můžete sledovat i klasicky u on-line přenosu, který naleznete zde.

Sestavy obou týmů z posledního utkání

AZ Havířov: Daneček L. - Prokop, Vydra, Krisl, Zientek L., Hegegy, Zientek M., Rimmel, Hartmann - Daneček J., Najdek, Maruna - Říčka, Haas, Sztefek - Bursík, Pechanec. Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek – Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Svoboda, Chalupa.

Ostatní čtvrtfinálové série

VHK Vsetín - HC RT Torax Poruba (17:30)
HC Nový Jičín - HC Zubr Přerov (18:00)
HC Baník Karviná - LHK Jestřábi Prostějov (18:00)