Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

III. Charitativní týden Chance ligy je tady

25.11.2018 | Martina Kotulová

AZ je i letos součástí unikátní akce Charitativní týden Chance ligy. Akce probíhá v týdnu od 24. 11. do 1. 12. 2018 a je rozdělena do dvou částí – sbírka a aukce. Aukci, jejíž výtěžek poputuje na konto projektu Klokánek, organizace Fond ohrožených dětí. Sbírku pro dětské oddělení havířovské nemocnice pořádá přímo AZ Havířov.

Sbírka pro nemocné děti

Jedna část akce probíhá formou sbírky na stadionech. AZ Residomo Havířov podpoří dětské oddělení havířovské nemocnice. Pobyt v nemocnici můžete dětským pacientům zpříjemnit různými dárky – společenské, deskové i jiné hry, pastelky, fixy, omalovánky nebo jiné omyvatelné hračky. Z hygienických důvodů nejsou vhodné plyšové hračky. Před vstupy na stadion budou dvě sběrná místa, kde můžete věci nosit.

S dětským oddělením havířovské nemocnice klub spolupracoval už v minulosti. Loni dary předávali hráči A týmu – Jiří Krisl, Marek Sikora a Jan Maruna. „Byla to hezky strávená chvíle s nemocnými dětmi. My bychom byli radši, kdyby tady žádní nemocní nebyli, ale když už jsou, tak jsem rád, že jim ten pobyt tady můžeme alespoň trochu zpříjemnit,“ nechali se slyšet.

Aukce hokejových relikvií a zážitků

Souběžně s aukcí retro dresů, která běží až do 14. 12. se AZ zapojil i do aukce Charitativného týdne Chance ligy a pro své fanoušky nabízí následující:

• Hraný dresy Jakuba Kotaly podepsaný všemi hráči.
  • Balíček fanouškovských věcí s plakátem pro aktuální sezónu podepsaný všemi hráči.
  • Možnost zúčastnit se vybraného domácího zápasu na střídačce s týmem.
  • Společná večeře s dvěma hráči A týmu – a tím možnost nechat si zodpovědět jakékoli dotaz a strávit společně čas.

Aukci najdete pod tímto odkazem.

V loňském roce se pro projekt Klokánek vybralo přes 50 tisíc korun a letos se dobrovolně této akce účastní všechny prvoligové kluby.

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout dětem namísto ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osoby).