VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Jakub Peslar: Nabídka z AZetu pro mě byla jednoznačně TOP

28.05.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Obránce Jakub Peslar byl minulý týden představen jako nejnovější přírůstek do tvořícího se kádru AZetu. V havířovském dresu jsme mohli 23 letého porubského odchovance vidět už v minulé sezoně, kdy si k nám odskočil, právě ze svého mateřského oddílu, na 12ti zápasovou výpomoc. Mimochodem, byl to jeho druhý příchod do Havířova, protože zde hrál jednu sezonu už jako junior.

Jakube, jak se odehrálo tvé aktuální angažování do přípravy AZetu?

Řešilo se to už delší dobu. Od manažera Patrika Rimmela jsem věděl, že trenéři o mě mají zájem. Že jsem se ukázal v dobrém světle a byli spokojeni s mými výkony. Trochu se to komplikovalo jednáními mezi kluby, ale teď už je vše dořešeno a tak jsem tady.

Předpokládám, že pro tebe je ten posun o soutěž výš lákavý?

Já jsem měl určité náznaky, že je o mě zájem už na konci minulé sezony. A musím říct, že mé osobní pocity z toho krátkého angažmá byly vynikající. Jak z prostředí, tak z lidí. A navíc jsem tady, ještě jako junior, zažil tu úžasnou atmosféru už ve 2. lize - např. vyprodané utkání s Orlovou. Takže mě to do Havířova tak nějak táhlo už dříve, proto jsem byl samozřejmě rád, že jsem loni dostal tu šanci na pár zápasů.Pro tuto sezonu jsem měl více nabídek, ale ta z AZetu pro mě byla jednoznačně TOP.

Pro tebe je to loňské krátké hostování jistě dobrou zkušeností. Ale letos, to své angažmá budeš určitě chtít posunout výše, a uchytit se trvaleji v prvoligovém prostředí, že?

Určitě ano. Beru to tak, že jsem pořád ještě mladý hráč, takže si samozřejmě před sebe dávám vysoké cíle. Rád bych se přesunul z pozice hráče na doplnění sestavy do základní sestavy a pomohl Havířovu k co nejlepším výsledkům.

V minulé sezoně nastoupil Jakub Peslar za AZ ke 12 zápasům. Mj. i proti nepříjemné Kadani

Ale ani z pozice svého porubského angažmá si asi nemůžeš stěžovat na nezajímavý konec sezony 2015/2016. Mám na mysli boje v play-off východní skupiny 2. ligy. To mělo také svůj náboj.

Je to tak. Východní skupina je nejkvalitnější v celé soutěži. Mezi kluby je velká rivalita, takže zejména v play-off to má náboj. Navíc Poruba dostala opět ve čtvrtfinále jako soupeře Hodonín, který nám chtěl oplatit předchozí vyřazení. To jsme samozřejmě my nechtěli dopustit, a když se nám to podařilo, šli jsme v semifinále na Frýdek. Chtěli jsme je tomto derby více potrápit, ale oni nakonec potvrdili svou kvalitu a smetli nás ve třech zápasech. Ale ty utkání měly všechno, včetně bitek.

Předpokládám, že 2. ligu budeš sledovat i nadále. Souhlasíš s názorem, že dalším týmem, který by mohl z východní skupiny postoupit do 1. ligy je Vsetín?

Samozřejmě to dění sleduji. Vnímám, jaké se tam udělaly změny v rozdělení skupin atd. Vsetín asi bude mírným favoritem. Mají stabilní kádr, navíc doplněný několika posilami. Já bych jim to i přál - Vsetín je hokejové město a lidi tam na hokej hodně chodí.

Přesuňme se ale zpět na prvoligové kolbiště. Jaké jsou pole tebe vyhlídky AZetu do nové sezony?

Na to je zatím brzo. Jsme teprve v suché přípravě. Ale samozřejmě my všichni hrajeme hokej pro vítězství. Takže jedna věc je stanovení si co nejvyšších cílů a druhou ty věci kolem, které nakonec rozhodují, jak to dopadne. Pokud můžu mluvit za sebe, tak já půjdu do sezony s tím, že chci vidět AZ v co nejvyšších patrech tabulky.

Jakub Peslar a Martin Mazanec v kabině na Slavii

Co tě zatím za ten zhruba týden v přípravě AZetu potkalo?

Tak především jsem nepřišel do neznámého prostředí. Většinu kluků znám z loňska a ty nové zase třeba odjinud, protože jsou z okolí. To stejné trenéři. Zapojil jsem se do tréninku a musím říct, že má svou vysokou kvalitu. Odpovídá tomu, jakou soutěž hrajeme, a je to důkaz, že se v Havířově dělá hokej poctivě. Takže příprava je náročná, ale všichni víme, proč to podstupujeme.

Tebe čeká v průběhu přípravy krátká dovolená, což není úplně obvyklé. Můžeš vysvětlit proč tomu tak je?

V červenci, tedy v době, kdy mají hráči většinou volno, už pravidelně několik let vypomáhám v Ostravské hokejové škole, takže tam na dovolenou není prostor. Proto budu mít tuto výjimku. Ale i během té doby na sobě budu makat, takže to nebude jen doba zahálení.

Ty se trénování malých dětí věnuješ už několik let. To není u tak mladého hráče moc časté. Jak ses k tomu dostal?

Vyplynulo to asi už z toho, že můj taťka taky trénoval děti a mně se líbilo, jak s nimi pracoval. Takže jsem začal už kdysi na letní hokejové škole, pak jsem v tom pokračoval i během svého angažmá jako junior v Kometě, kdy jsem si tímto způsobem přivydělával na ubytování. Ta práce s dětmi mě chytla a po návratu do Poruby, kdy jsem měl vzhledem k odpoledním tréninkům dost času, jsem vypomáhal s trénováním dětí od přípravky až po 6. třídu. Baví mě to a navíc mi to i rozšiřuje pohled na hokej.

Jakube, děkuji za rozhovor a přeji ti do zbytku přípravy i do nové sezony hodně sil a úspěchů.

Po výhře na Slavii měl Jakub (zcela vpravo) samozřejmě důvod k úsměvu