Jiří Tvrdý: Změnili jsme hru a zahráli dvě vyrovnané třetiny

05.03.2023 | Josef Nudera

Havířov odehrál až na první třetinu výsledkově vyrovnané utkání s favoritem východní skupiny se Znojmem. Dokázal soupeři ve třetí třetině vstřelit tři branky a o jednu z nich se postaral Jiří Tvrdý. A s Jirkou jsme si popovídali po utkání.

Utkání se výsledkově rozhodlo v první třetině, kdy domácí dali 4 góly. Co jste si řekli v kabině?

Řekli jsme si to, co před zápasem a to, že budeme hrát jednoduše, nebudeme si hrát zbytečně s pukem u nás v pásmu a Znojmu to znepříjemníme tvrdou a důraznou hrou. Bohužel jsme to nedělali od začátku utkání, a proto takový výsledek.

Od druhé třetiny to bylo vyrovnané, 2. třetina 1:0 pro Znojmo, třetí 3:3… co se změnilo? A ukázalo vám to cestu na znojemskou hru?

Určitě se změnila naše hra, hráli jsme tak, jak jsme si řekli, dělali jsme méně chyb a díky tomu jsme měli vyrovnanou druhou a třetí třetinu.

V čem bylo dnes Znojmo lepší podle tebe?

Znojmo má kvalitní tým a myslím si, že lepší jsou hlavně v zakončení a mají klid na hokejkách.

Dal jsi dnes gól, můžeš se vrátit k té situaci?

Jeli jsme s Dudym a s Hasákem tři na dva, Dudy to z levé strany přehrál na Hasáka doprava a ten to pak dával na mne před bránu a já jsem to jen nasměroval do brány.

Další zápas hrajete doma s Hodonínem, co čekáš od tohoto zápasu? Hosté ještě potřebují bodovat, aby si zahráli play-off a vám jde o první čtyřku.

Zápas chceme určitě vyhrát jako každý jiný a ukončit základní část vítězstvím. Hodonín hraje o hodně, takže do toho dají maximum a my jim nenecháme nic zadarmo.