Junioři opět ovládli turnaj v Přerově

05.09.2016 | Tomáš Vlček

Také juniorský tým AZetu se v přípravném období zůčastnil turnajového klání a to v sobotu 3.9. na přerovském ledě. V konkurenci 4 týmů nakonec obhájil svá prvenství z předchozích dvou ročníků a opět po roce veze do Havířova trofej za 1. místo.

Svěřenci trenéra Michala Janečka měli na turnaji za soupeře hned trojici zvířecích souborů: domácí Zubry, prostějovské Jestřáby a táborské Kohouty.

Turnaj se hrál podle švýcarského systému, tedy na 2 x 25 minut čistého času a každý poločas byl brán jako samostatné utkání s bodovým hodnocením. Vítěz získal tři body a při remíze si oba týmy připsaly po jednom. Před každým dvojzápasem se navíc jely samostatné nájezdy, které byly rozhodujícím měřítkem v případě rovnosti bodů v konečné tabulce turnaje.

Havířovským se na úvod postavili hráči HC Tábor a po výsledcích 0:0 a 3:2 měli v čele tabulky 4 body. Jenže následně proti Jestřábům se jim vůbec nedařilo střelecky a po výsledcích 0:0 a 0:3, klesli na 3. místo. Vše ale zachránili v závěrečném zápase turnaje proti Zubrům, které dvakrát porazili 2:0 a opanovali konečnou tabulku turnaje.

Výsledky AZetu:

HC Tábor – HC AZ Havířov 2010 0:0 a 2:3 (nájezdy 1:2)
Branky: 8. Buriánek (Pánek), 23. Vojtěch Prchal (Václav Prchal) – 7. Heinzl, 13. Čadílek (Stružík), 16. Pacoň (Dobrzynski)

HC AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov 0:0 a 0:3 (nájezdy 1:2)
Branky: 7. Nevřela, 9. Vystavěl (Nevřela, Pěnčík), 19. Pavel (Nevřela)

HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010 0:2 a 0:2 (nájezdy 2:1)
Branky: 8. Trneny, 25. Stružík (Heinzl) / 21. Kalus (Stružík, Křehlík), 25. Stružík (Heinzl)