VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Junioři vstupují v pátek do své soutěže

24.09.2015 | Josef Nudera

Liga juniorů započne svůj další ročník už tento pátek. Junioři AZ Havířov jsou připraveni na novou sezonu dobře. Odehráli několik přípravných zápasů a kvůli reorganizaci soutěže měli delší dobu i na trénink. Juniorku povede v letošní sezoně Michal Janeček, se kterým jsme si před prvním kolem Ligy juniorů popovídali.

Junioři Havířova se začali připravovat na sezonu jako poslední ze všech celků AZ Havířov. „Začali jsme druhý týden v srpnu a odehráli jsme i několik přípravných utkání. Na konci srpna jsme vyhráli turnaj v Přerově. Kvůli přelosování soutěže se nám posunul začátek ligy. Už jsme ale žádné přípravné zápasy neodehráli, jelikož jsme měli zraněné brankáře, ale poctivě jsme se připravovali,“ zhodnotil průběh přípravy Michal Janeček.

Juniorská extraliga se od nového ročníku stala nesestupovou, což znamená, že možnost, jak postoupit do vyšší soutěže z 1. ligy je pouze nutnost vyhrát nižší ligu a splnit podmínky akademie. „Extraliga se uzavřela a bude těžké kluky nějakým způsobem motivovat. Je to složité, ale já se o tom s kluky snažím mluvit, abychom odehráli zápasy co nejkvalitněji,“ mluví hlavní trenér juniorů o motivaci hráčů.

„Ještě jsme dostali nabídku hrát další soutěž, takový dlouhodobý česko-polský turnaj. Účastní se ho totiž, kromě regionálních českých klubů, také dva týmy z Polska. S českými týmy budeme hrát v rámci ligové soutěže, s polskými navíc. Pak by mělo proběhnout nějaké finále ve veké moderní hale v Katovicích. Bude to zpestření soutěže a pro kluky taková motivace. S motivací mají problémy i ostatní týmy, jelikož se skoro o nic nehraje,“ nastínil Martin Janeček možnost, jak zpestřit sezonu a motivovat hráče.

Sestava juniorů pro sezonu 2015/2016:

Brankáři: Turšner, Sonnek (SD), Matoušek (SD)

Obránci: Chroboček, Bahounek, Heinzl, Trombík, Potočný, Mrowiec (SD), Chujac (SD)

Útočníci: Stoklásek, Němec, Stružík, Bednář, Caruk, Šmíd, Polak, Baláž, Dobrzynski, Schmied, Peterka (SD), Cihlář (SD), Kristian (SD), Kurovský (SD), Rzekanowski

Jak ale vypadá kádr juniorů pro nadcházející ročník? A jak se vyvíjela skladba kádru? „Ze začátku jsme měli skoro čtyři lajny hráčů. Jakmile kluci zjistili, že se extraliga uzavřela, tak si začali hledat jiné mužstva. Odešli do Ameriky, do Znojma, takže se to trochu rozpadlo. Budeme mít 5 obránců a budu počítat s obránci ze staršího dorostu, které budou využívat v neděli. Tři útoky a tři kluky ze staršího dorostu,“ nastínil lodivod juniorky vývoj událostí.

„S kluky z Áčka jsme domluveni. Pokud nebudou tolik vytížení, budou hrát u nás. Trenéři chtějí, aby hráli a byli stále v herní činnosti,“ dodal Michal Janeček.

Opět by měl ale Havířov hrát na čele tabulky, což se od AZ tak nějak čeká. Michal Janeček ještě na závěr zhodnotil sílu soupeřů. „Silná bude opět Poruba, do které budou přicházet kluci z Vítkovic. Možná bude kvalitní i Opava. U ostatních týmů nevím, Frýdek-Místek těžko říct, jak bude spolupracovat s Třincem. Letos bude soutěž, co se týká výsledků asi vyrovnanější než loni,“ uzavřel.

Juniorům přejeme úspěšný vstup do nové sezony a nejlepší možné výsledky.