K dalšímu derby zamíří AZ v sobotu do Poruby

18.01.2019 | Tomáš Vlček

Po středeční porážce s Frýdkem-Místkem si mohou havířovští hokejisté spravit chuť už v sobotu v utkání s dalším regionálním soupeřem. Od 17:00 se v RT TORAX Aréně střetnou s místní Porubou.

HC RT TORAX Poruba

Prvoligový nováček měl nečekaně výborný vstup do soutěže a prakticky celou první čtvrtinu soutěže se držel mezi těmi nejlepšími. Pak ale porubským jakoby došel dech, porážky jasně převažovaly nad výhrami a zákonitě tak přišel i sešup tabulkou až na 12. příčku. V prosinci už to byla vyloženě krize a šest porážek v řadě odnesl trenérská dvojice Aleš Flašar-Tomáš Sršeň. Pod novým koučem Milošem Holaněm, kterému jako asistenti pomáhají Marek Pavlačka a Petr Bolek, a také určitém doplnění kádru se ale tým zvedl a díky čtyřem výhrám se přiblížil na dohled první desítce. V posledním utkání se porubští rvali až do úplného konce o body na Kladně, ala nakonec favoritovi podlehli těsně 2:3.

Rytíři Kladno - HC RT TORAX Poruba 2011 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 10. Zikmund (Vampola, Říha), 20. Říha (Jelínek, Nash), 48. Kaut (Kružík) – 46. Guman (Vymazal, Illéš), 54. Ovčačík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1655. Střely na branku: 26:26 (12:8, 4:8, 10:10).

Sestava HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Ovčačík, Slavík, Urbanec, Padrnos, Pastor, Černý, Mamayev – Káňa J., Kanko, Dufek – Illéš, Zdeněk, Guman – Ollender, Toman, Baláž – Václavek, Vymazal, Ďurač

Trenér Miloš Holaň hodnotil zápas takto: Nám se nepovedl start do zápasu. Oslabeními jsme dali domácím velkou šanci dostat se do tlaku, což potvrdili v první třetině dvěma góly. Ve druhé třetině už hra z naší strany vypadala o hodně lépe. Chtěli jsme dát gól, ale bohužel se nám nepodařilo to tam protlačit. Ve třetí třetině se nám díky píli, snaze a bojovnosti podařilo dát kontaktní gól, ale vzápětí jsme udělali hrubou individuální chybu vzadu a Kladno nám zase o gól odskočilo. Závěrečný tlak, který jsme mohli mít, jsme si zkazili zbytečným vyloučením. Proto dnes neodvážíme ani bod.“

Lídry bodování Poruby jsou Jan Káňa (13+23) a Jakub Illéš (13+18), dobře si vede i junior Radim Toman (6+17), nejlepším střelcem je pak exhavířovský Petr Kanko (17+6). Pilíři obrany jsou zkušení Ctirad Ovčačík (7+8) a Marek Slavík (4+10). Velkými oporami týmu jsou gólmani Daniel Dolejš (28 zápasů; 3,03 br/zápas; 92,18% úspěšnost) a Hynek Kůdela (15 zápasů; 2,96 br/zápas; 91,45% úspěšnost).

Kompletní statistiky týmu HC RT TORAX Poruba jsou ZDE.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté zažili po novém roce dvě zápasové série. Nejprve si připsali čtyři výhry v řadě, a v tabulce se díky tomu posunuli na skvělou pátou příčku. Nyní mají na svém kontě už naopak tři porážky za sebou.Klesli na šestou příčku tabulky, ale především se na ně zezadu tlačí další aspiranti na účast v play-off. Více napoví pohled na aktuální tabulku Chance ligy.

Ve středu AZ podlehl letos poprvé Frýdku-Místku. Zápas byl víceméně vyrovnaný, ale hosté byli o něco šťastnější.

AZ Residomo Havířov - HC Frýdek-Místek 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Bambula (R. Veselý, Kotala), 42. R. Veselý (Kotala, Maruna) – 9. Hladonik (Novotný), 11. Haman (J. Kalus, Matyáš), 36. Hladonik, 60. Kaukič (Husák). Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 1858. Střely na branku: 29:25 (10:12, 10:10, 9:3). Zblokované střely: 7:14. Vhazování: 26:37.

Trenér Jiří Režnar po utkání řekl: „Měli jsme výborný vstup do utkání, prvních deset minut jsme se tlačili do branky. Po obdržených rychlých gólech jsme chvíli přestali hrát. Ale postupně jsme se do utkání vrátili a zejména ve třetí třetině se hrálo prakticky jen na soupeřovu branku. Jsme trochu v krizi, ale věřím, že hned v dalším zápase v Porubě se z ní dostaneme.“

Hlasy z havířovské kabiny před utkáním s Porubou

Také obránce Antonín Bořuta se v pozápasovém rozhovoru vyjádřil směrem k utkání v Porubě: "Musíme samozřejmě bodovat, nejlépe vyhrát! Uvidíme, jak bude zápas vypadat, protože mají nového trenéra, který určitě spoustu věcí změnil. Podíváme se na nějaké video a připravíme se na ně," hlásí nejproduktivnější bek AZetu, který si ve 33 zápasech připsal už 17 bodů (3+14).

Kompletní statistiky AZ Residomo Havířov jsou ZDE.

Manažer Patrik Rimmel před utkáním na ledě Poruby hlásí: „Čeká nás zápas s, v poslední době, dobře hrajícím týmem, pod vedením nového trenéra. Poslední zápasy nám výsledkově nevyšly a proto je potřeba již zítra naplno bodovat. Bude to těžký zápas, ale všichni věříme, že ho zvládneme.“

Vzájemné zápasy

AZ má s Porubou letos negativní bilanci. Prohrál obě domácí utkání (2:3 a 1:2), body naopak přivezl z Ostravy za výhru 4:2. Kdo se bude radovat tentokrát, uvidíme v sobotu večer, utkání začíná v 17:00.