Když nás fanoušci poženou dopředu, Beroun nějak ubojujeme, věří brankář Lukáš Daneček

12.04.2013 | David Motloch

Po velkolepém obratu proti Písku, kde naši svěřenci otočili nepříznivý vývoj utkání na svou stranu, čeká Havířov ještě těžší oříšek. V sobotu se totiž na havířovském ledě utkají týmy, které v dosavadním průběhu baráže neztratily jediný bod. Tento fakt však už dlouho trvat nebude. Všichni hráči AZetu jsou připraveni předvést maximum k tomu, aby právě oni uspěli a zařízli Berounu první porážku. K tomu bude ale potřeba soustředěný výkon podpořený diváckou podporou. Není tedy pochyb o tom, že v sobotu nás čeká velká bitva! Zápas začíná v 17 hodin, přijď svůj oblíbený klub podpořit i ty!

Poslední zápasy

Berounští Medvědi, stejně jako Azet, v dosavadním průběhu baráže neztratili ani bod. Pokud prolétneme všemi třemi odehranými zápasy družiny Petra Nováka, zjistíme, že Medvědi inkasovali pouze jednu branku. To je uctyhodná bilance především pro brankáře Hynka Kůdelu, který nastoupil ve všech třech kláních. V posledním utkání si Beroun připsal doposud největší vítězství v poměru 5:0, když doma hostil brněnskou Techniku. Zápas byl rozhodnutý už po první třetině, kde si Medvědi vytvořili zásluhou dvou branek Doležala s Padělkem čtyřbrankový náskok. Ve zbytku zápasu se ještě prosadil navrátilec do sestavy Jan Besser.

Havířov se oproti Medvědům v posledním utkání natrápil. Po rychle inkasované brance z hole Kužela domácí dlouho diktovali tempo hry. Písek si po celé dvě třetiny vytvářel permanentní tlak, který by vyústil v mnohem větší brankový rozdíl. Jenže Havířov měl v brance Lukáše Danečka, který hned několikrát za zápas vytáhl zákrok, nad kterým zůstával rozum stát. To hráčům Havířova psychicky pomohlo a ve třetí třetině přišla zlomová branka Jana Danečka. Domácí najednou znejistili a začali hrát křečovitě, čehož Azet perfektně využil. Závěrečné branky Pechance a Bursíka završily dokonalý obrat svěřenců trenéra Potěšila.

Zajímavosti z obou táborů

Že se v sobotu proti sobě utkají doposud dva nejlepší týmy baráže, je jasné. Obě mužstva toho ale mají společného mnohem více. Tak například, oba kádry disponují nejlepšími brankáři v baráži. Gólman Hynek Kůdela ve třech startech inkasoval jedinou branku a pyšní se úspěšností zákroků neuvěřitelných 98,61% (!). Hned v těsném závěsu za ním je však náš Lukáš Daneček s úspěšností 97,40%. Nezapomeňme, že obě musžtva doposud nastřílela suverénně nejvíce branek. Nastává tak velice zajímavá otázka: Budou v sobotu dominovat útočníci nebo brankáři?

O kvalitě obou maskovaných mužu již víme, pojďme si nyní trochu přiblížit hráče v poli. I zde je totiž velice silné zastoupení. Havířov má totiž k dispozici dva nejlepší střelce baráže – Petra Kanka a Roberta Říčku. Oba dva hráči mají na svém kontě již tři branky a celkově čtyři body. Mezi obránci Azetu zatím jasně dominuje Petr Prokop (2+2). Za zmínku stojí i čísla Jana Danečka (1+3). Beroun má v týmu podobné tahouny, ze kterých musíme vyjmenovat především tyto dva: Aleš Padělek a Tomáš Doležal. Oba vykazují stejné statistiky a dohromady si připsali již osm bodů. Tuto dvojici vhodně doplňuje také Jan Besser a Martin Čurda (oba 1+2).

Zápas pohledem havířovské šatny

Klíčovým momentem v Písku bylo hned několik zázračných zákroků našeho brankáře Lukáše Danečka. Není tedy pochyb, že o tohoto gólmana se bude opírat hra Azetu i v sobotním duelu s Berounem. „Myslím si, že je to hodně důležitý zápas, protože, jak víme, tak máme dva zápasy doma. Kdyby se nám zítra povedlo vyhrát, tak věřím, že v pondělí budeme na ledě slavit. Ale nechci na to myslet, musíme být nohama na zemi a hrát s pokorou,“ zůstává skromný Lukáš Daneček a dále pokračuje. „Hrajeme jinak doma než venku, tak doufám, že nás fanoušci poženou dopředu a zápas zase nějak ubojujeme. To, že jsme v Písku nebyli lepší, na to se nikdo neptá. Tři body jsme dovezli a to je důležité!“

V jedné věci se shoduje celá kabina Azetu – v sobotu bude potřeba každé hlasivky. Havířov dobře ví, že jedině poctivou defenzivní prací může s tak kvalitním soupeřem, jakým Beroun je, uspět. Potřebuje ovšem také podporu fanoušků, vědom si je toho i nadějný junior Tomáš Matějek, který si ve dvou barážových klání připsal dvě asistence a pomalu ale jistě začíná nakukovat do mužské kategorie. „Každý zápas v baráži je důležitý, ale Beroun je podle mě nejkvalitnější mužstvo se kterým budeme hrát, takže zítřejší zápas bude velice těžký. Já věřím, že když nás poženou diváci tak, jak jsme od nich zvyklí, tak ho dotáhneme do vítězného konce,“ uzavírá Tomáš Matějek.

Pozvánka na zápas

Souboj dvou nejlepších týmů je pozvánkou samo o sobě, pojďme si ale shrnout některá další důležitá fakta. Mužstvo, které v sobotu vyhraje, bude mít obrovskou výhodu ve zbytku baráže a k postupu do 1.ligy bude mít opravdu blízko. Pro diváky je však podstatné také to, že souboj s Berounem je posledním domácím zápasem hraným o víkendu. Poté už nás čekají pouze dva pondělní zápasy, které divácky tolik aktraktivní nebudou. Ale hlavně, hráči v sobotu potřebují vaši podporu, každá hlasivka se počítá. Pojďme opět naplnit náš zimák k prasknutí a pomožme AZetu se probojovat do 1.ligy! Společně Beroun porazíme jak na ledě, tak v hledišti!

Pro ty, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohou navštívit tento zápas, bude připraven klasický on-line přenos zde.

Sestavy v posledních zápasech

AZ Havířov: L. Daneček – Vydra, Prokop, Hegegy, Krisl, Rimmel, M. Zientek, Hartmann, Graca – J. Daneček, Říčka, Klimša – Maruna, Bursík, Matějek – Kanko, Pechanec, Kolařík – Mráz, Kotala

Medvědi Beroun 1933: Kůdela (41. Mastík) – Přindiš, Jebavý, Beneš, Šulc, Kaláb, Malý – Krejčí, Kadlec, Plichta, Videlka, Pour, Besser, Doležal, Hošťálek, Tuček, Polák, Čurda, Padělek, Pondělík.

Další zápasy skupiny o postup do 1. ligy

Hockey Club Tábor - IHC Písek (17 hodin)