Ke třetímu duelu vyráží Havířov do Benátek nad Jizerou

17.09.2013 | Petr Blakala

Hokej v Benátkách nad Jizerou byl založen v roce 1934, avšak obě mužstva se v historii potkala pouze čtyřikrát. Poprvé to bylo v sezoně 2008/2009. V letošní sezoně Benátky prozatím na body nedosáhly, naopak Havířovští hráči před domácím publikem získali dva body z vyhraného prodloužení. Uvidíme, zda se podaří Benátkám získat první body do prvoligové tabulky, nebo jestli hráči AZetu dokážou podruhé za sebou získat důležité body. Zápas můžete sledovat na vlastní oči na stadionu v Benátkách nad Jizerou. V opačném případě pro vás bude připraven tradiční textový onlajn přenos. Duel se odehraje ve středu 18. 9. od 17:30!

Ve 2. kole AZet prožil domácí premiéru v 1. lize a to po dlouhých třech letech. Měření sil s Havlíčkovým Brodem, tedy týmem, jenž patří mezi kandidáty do play-off, dopadlo lépe pro havířovské hráče. Ti už od začátku zápasu diktovali tempo hry, což se projevilo i ve skóre zápasu. Přes dva tisíce přítomných diváků vidělo dramatickou bitvu, která za stavu 2:2 dospěla až do prodloužení. Tam vystřelil pro domácí bonusový bod obránce Peter Bezuška. K dalšímu ligovému klání v Benátkách nad Jizerou tak hokejisté Havířova odjíždí s dobrou náladou.

V případě neúspěchu by totiž svěřenci trenéra Danečka odjížděli k druhému venkovnímu zápasu bez bodu. "Jsem rád, že jsme doma urvali s Havlíčkovým Brodem vítězství. My jsme chtěli za každou cenu bodovat, takže ty dva body mají pro nás cenu zlata. Kdybychom ten zápas nezvládli, jeli bychom do Benátek s nulou na kontě a hráči by to měli v hlavách," je si vědom situace lodivod AZetu.

Nyní se pojďme podívat na soupeře z Benátek. Benátky v prvním kole vyzvali na svém ledě Berounské Medvědy. Avšak Benátečtí toto klání nedotáhli do úspěšného konce, prohráli 3:4 a Beroun si tak z benáteckého stadionu odvezl plný počet bodů. Za Benátky se střelecky prosadili Josef Mikyska, Ladislav Bittner a Tomáš Klimt. Ke druhému zápasu sezóny zajížděli Benátky nad Jizerou do Jihlavy, kde je čekala místní Dukla. Ani toto utkání se však Benáteckým nevydařilo a po prohře 4:1 na bodový zisk stále čekají. Jediným střelcem Benátek se stal Jan Plodek.

Právě tento hráč se k poslednímu utkání vyjádřil během rozhovoru. "My jsme si nevytvořili žádný tlak. Nehráli jsme žádné přesilové hry, naopak Dukla měla přesilovek poměrně dost. Hráli jsme často v oslabení, a to i ze začátku druhé třetiny, což nás stálo nějaké body," hledal příčinu porážky Jan Plodek.

Tým ze Středních Čech se už na startu soutěže nevyhnul zranění. V posledním ligovém klání odstoupil kvůli úderu puku do obličeje obránce Michal Jánošík a jeho start v nadcházejícím duelu zatím není vůbec jistý. "Byl na rentgenu a snad má nějak sešitou pusu. Ale neměl by mít nic zlomeného, takže by to snad mělo být dobré," zní z kabiny Benátek nad Jizerou.

Brankářskou dvojici Benátek nad Jizerou tvoří duo Jakub Jelínek a Jiří Stejskal. Oba dva se zatím v brance střídají. Uvidíme, koho trenér Filip Pešán zvolí jako brankářskou jedničku proti AZetu Havířov.

Pokud se nevydáte sledovat utkání přímo na benátecký stadion, bude pro vás připraven textový onlajn přenos. Úvodní buly bude vhozeno 18. 9. v 17:30 hodin.

Kanadské bodování Benátek nad Jizerou:

Vitásek Ondřej – 2 body (0+2)
Skalický Daniel – 2 body (0+2)
Říha Jiří – 1 bod (0+1)
Bittner Ladislav – 1 bod (1+0)
Klimt Tomáš – 1 bod (1+0)
Plodek Jan – 1 bod (1+0)
Mikyska Josef – 1 bod (1+0)
Jonák Vít – 1 bod (0+1)
Bortňák Dalibor – 1 bod (0+1)

Sestavy týmů v minulém utkání:

HC Benátky nad Jizerou: Stejskal (41. Jelínek) – Jánoš, Šimek, Pyrochta, Vitásek, Niko, Ulrych, Říha – Bortňák, Skořepa, Klimt – Krejčík, Plodek, Jonák – Skalický, Mikyska, Bittner – Maďar, Pabiška, Jech