VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Klienti Santé navštívili trénink A týmu

12.02.2019 | Martina Kotulová

V reprezentační pauze jsme na čtvrtečním tréninku hostili klienty z centra ambulantních a pohybových sociálních služeb Santé, konkrétně ze stacionáře Lipová a Mikado. Dostali tak jedinečnou možnost setkat se s hokejisty AZ a detailně poznat jejich tréninkový režim.

Jakmile hráči nastoupili na led k dopolednímu tréninku, skupina cca 30 lidí vyrazila na prohlídku jejich zázemím. Společenskou místnost, šatny a místo pro regeneraci, které sklidilo velký úspěch, jim ochotně ukázali vedoucí mužstva Ladislav Kozel a fyzioterapeut Evžen Buščík. Do tělocvičny je pak zavedl a předvedl názorné ukázky cvičení i kondiční trenér Pavel Horyl.

Po této exkurzi se hosté usadili na tribunách v blízkosti střídaček a byli překvapeni, jak je samotný trénink rychlejší, než se zdá ze vzdálenějších míst stadionu. Po tréninku následovala společná fotka a povídání ve společenské místnosti A týmu, kterého se zúčastnila většina hráčů. Ty uvedl fyzioterepaut Evžen i s vtipnými prupovídkami a následovalo spoustu zvídavých dotazů.

Na závěr dostali hokejisté a celý realizační tým od hostů malé dárky - ručně vyráběné andělíčky pro štěstí. Klub na oplátku věnoval lístky na následující utkání, kam přijdou klienti Santé povzbuzovat. Některé z nich však na tribunách vídáme pravidelně.

„Jsme moc rádi, že jsme dnes mohli hokejisty navštívit. Naši klienti jsou jejich velkými fanoušky a z dnešního dne budou mít zážitek na celý život. Těšíme se i na další aktivity, které společně s kubem AZ vymyslíme,” říká sociální pracovnice Jana Vínovská.