VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Logo k 90. výročí založení klubu je na světě

03.06.2018 | Petr Miklas

Dnes představujeme veřejnosti logo AZetu, které odkazuje na 90 let od založení našeho hokejového klubu. Ten byl založen v roce 1928 v Lazích, jeho první oficiální název zněl KČT Lazy. V následujícím článku se dozvíte, kdo je autorem loga a co jej při tvorbě inspirovalo. Marketingový manažer Martin Kučera pak přidal další informace ohledně používání tohoto loga.

Klub vyhlásil na logo veřejnou soutěž a z přijatých návrhů se nejvíc líbil nápad Michala Poláka, známého havířovského fotografa, jenž fotí i pro náš klub, jehož je fanouškem. Proč bylo vybráno právě toto logo? „Návrhů nám přišlo skutečně hodně, rozhodla především jednoduchost a jasná symbolika loga,“ vysvětluje důvod výběru Marketingový manažer Martin Kučera.

Sám autor Michal Polák pak vysvětluje proces vzniku loga: Vycházel jsem částečně ze znaku města Havířova, na kterém vlnky symbolizují okolní přehrady. Ty jsem částečně zachoval, jelikož havířovský hokej vznikal "na rybníku" a vlnky to pěkně vystihují. Zároveň je ve výročním logu ukrytá symbolika hornické historie, která se k AZetu nepochybně váže, a to v podobě jedné vlnky v černé barvě, jakožto ložisko uhlí. Jako dvě těžní věže se mohou chápat také číslice, které jsou v podobném čtvercovém duchu, jako je logo AZetu. Klubové barvy - modrá, bílá, černá, jsou samozřejmostí.”

Martin Kučera přibližuje proces tvorby konečné podoby loga: „Soutěž byla vyhlášena začátkem března, koncem dubna jsme logo vybrali a ještě měsíc jsme společně ladili konečnou podobu. Do přesných klubových barev dle logomanuálu je pak upravil klubový grafik Marcel Milíček. Je to jednoznačně absolutní originál, podobné logo jinde nenajdete.“

Logo k 90. výročí založení klubu bude používáno na oficiálních webových stránkách, plakátech a vznikne i speciální edice do fanshopu. Logo bude také k dispozici ke stažení.