Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Lumír Maršálek

27.11.2012 | Petr Miklas

V roce 2012 byl uveden do Síně slávy obránce Lumír Maršálek, který se po předčasně ukončené kariéře ještě vrátil k havířovskému hokeji jako kustod.

Lumír Maršálek se narodil 17.10.1956 ve Zlíně, odkud se ve čtyřech letech odstěhoval do Havířova, kde v roce 1966 začal hrát hokej za Azet. Prošel žákovskými mužstvy až po dorost, odkud v roce 1976 nastoupil na vojnu do Dukly Litoměřice, kde hrál s řadou budoucích reprezentantů. Sám k tomu říká: „To byly moje hokejově asi nejlepší dva roky. Potkal jsem se tam s budoucími reprezentanty – třeba s Hajduškem a Kýhosem. Taky jsme odehráli několik zápasů ve Východním Německu, kde jsme dělali sparingpartnery tamější reprezentaci, která e připravovala na Mistrovství světa skupiny B.“

Lumír Maršálek

Po vojně se tento obránce vrátil do Havířova, kde hrál od roku 1978 do roku 1982 druhou ligu. Nastupoval mimo jiné i s mnohými dalšími členy Síně slávy: s Kubalou, Cepkem, Kantorem, Jelínkem, Barišem, Pastrňákem, Pavlasem a Klimentem, se kterým hrál celou kariéru a by l s ním i na vojně. Poslední zápas odehrál v kvalifikaci s Vyškovem, Azetu tenkrát chyběl k postupu jediný gól. Po této sezóně už nenastoupil do letní přípravy, protože měl artrózu kyčelního kloubu. „ V té době bylo potřeba razítko od doktora, bez něj jsem nemohl hrát a žádný doktor mi nebyl schopen to razítko dát. “, podotýká Lumír Maršálek.

Ve 26 letech tak musel předčasně ukončit hokejovou kariéru. Nějakou dobu se léčil, poté se vrátil do práce a v roce 1991 se vrátil do Azetu, kde dělal kustoda až do první extraligové sezóny 1999-2000. Nové poměry se mu nelíbily a tak od hokeje odešel, protože: „Tady nebyl havířovský hokej, každý ví, jaké poměry tady panovaly. S vedením se nedalo domluvit, tak jsem v půlce sezóny svou funkci složil.“

Znovuzrozený Azet se Lumírovi Maršálkovi líbí: „Když se tady začalo mluvit o novém Azetu, uvažovali i o mě, že bych se k hokeji mohl vrátit, ale já už jsem měl jisté zaměstnání a nechtěl jsem ho opustit. Tady jsou ve vedení schopní lidé, kteří odvádějí dobrou práci. p>