Malí AZeťáci se zúčastnili Kaufland Cupu

30.03.2024 | Klára Bártková

Již dříve jsme vás informovali o tom, že AZ Havířov vyhrál akci PUKY POMÁHAJÍ. A právě díky tomuto prvenství se jeden z havířovských celků mohl zúčastnit turnaje, který pořádal Kaufland. Celá soutěž spočívala v tom, že zákazníci obchodního řetězce dostávali za své nákupy “kartonové puky”, které pak následně darovali některému z regionálních týmů. Díky tomu, že Havířov ve svém regionu zvítězil, obdržel finanční příspěvek na trenéra a možnost zúčastnit se zmiňovaného turnaje – Kaufland Cupu.

Dějištěm turnaje, který se uskutečnil o víkendu 23. a 24. března, a zúčastnilo se ho celkem devět týmů, byla domovská hala brněnské Techniky - Hokejová hala dětí a mládeže. A ačkoliv se jednalo o turnaj pro ročník 2015, s týmem AZetu odcestovali i dva hráči, kteří se narodili o rok později.

Co se týče pravidel, tak jednotlivá mužstva byla složena z devíti hráčů do pole a jednoho brankáře. Hrálo se 3x15 minut s tím, že každé družstvo mělo na ledě tři hráče a jednoho gólmana, kromě toho docházelo ke střídáním po jedné minutě.

Havířovští vyrazili do Brna už v brzkých ranních hodinách, vždyť z Havířova vyjížděli v šest hodin. První den havířovské děti, tedy tým A i B, vyhrály oba zápasy s výrazným skóre. Odpoledne je pak čekaly dovednostní soutěže, kdy se do nich zapojilo všech 22 hráčů. Kromě střelby na bránu, tvrdosti střelby, rychlosti bruslení, stickhandlingu, nájezdů nebo bruslařských štafet, se jednalo také o vědomostní soutěže, hod nad koš, slalom s balónem či vis na hrazdě.

"Po prvním dnu jsme byli díky hokejovým výsledkům nalosováni do skupiny o 1.-3. místo. Nejdříve jsme o gól prohráli proti Přerovu, kdy musím říct, že to byl za mě nejhezčí a nejlepší hokejový zápas jejich dosavadní kariéry. V druhém zápase jsme pak podlehli Českým Budějovicím, kdy už ale na naších klucích byla znát únava," zmiňuje hlavní trenér havířovské přípravky Petr Jemelík

No a jak tedy nakonec celý turnaj skončil? "Co se týče výsledků, nakonec jsme se umístili na třetím místě, a co se týče umístění, do kterého se zahrnovaly i dovednostní soutěže, skončili jsme na šesté příčce. Závěrem ještě musím říct, že si děti celý turnaj užily a byla to pro ně další zkušenost.

Na úplný závěr pak trenér dodal velké poděkování... "Samozřejmě bych chtěl poděkovat Lukáši Bindačovi, vedoucím mužstev a všem rodičům za jejich pomoc. Hlavně si pochvalu zaslouží i organizátoři turnaje, protože byl opravdu skvělý a děti si z něj odnáší velkou spoustu zážitků."

Celou fotogalerii naleznete zde.