Malí Azeťáci reprezentovali na turnaji v Šumperku

27.03.2013 | Tomáš Vlček

O víkendu, tedy 23 a 24. března 2013, se v Šumperku, pod patronací místního odchovance a nyní hráče Detroitu Red Wings Jakuba Kindla, uskutečnil turnaj žáků ročníku 2002 a 2001. Mezi pozvanými byl i tým složený z 5. a 6. třídy AZetu.

Dvoudenního turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů: Kromě AZ Havířov a šumperského A a B týmu, to dále byli Warrior Brno, Chotěboř a Choceň. Hrálo se způsobem každý s každým, a jak už to na podobných turnajích bývá, mezi zápasy se uskutečnilo i klání v dovednostních soutěžích.

Výsledky AZetu:

Šumperk B - AZ 5:4
AZ - Choceň 5:3
Warrior Brno - AZ 0:0
Šumperk A - AZ 4:1
Chotěboř - AZ 2:2

Konečné pořadí turnaje:

1. Brno 9 b
2. Šumperk A 6 b
3. Chotěboř 4 b
4. Šumperk B 4 b
5. Havířov 4 b
6. Choceň 3 b
O pořadí na 3. až 5. místě rozhodly vzájemné výsledky.

Dovednostní soutěže

Havířov vyhrál soutěž v samostatných nájezdech. Nájezdy prováděla tato pětice hráčů: Szturc, Špacír, Čempel, Folwarczný, Malysz. Velký podíl na vítězství měli i brankáři Trvaj a Mokrý. Dále vyhrál Havířov soutěž v přesnosti střelby na branku a to zásluhou trojice Byčkov, Pavelek a Dabrowski.

Kromě toho získal Ondra Grygar cenu pro nejlepšího obránce turnaje.

Trenér Stanislav Sztefek k účasti říká: „ Na turnaji jsme měli velmi mladý tým, složený z kluků z 6. i 5. třídy. Je škoda, že na úspěchy v dovednostních soutěžích nedokázali hráči navázat v turnajových utkáních. V zápasech, které skončily remízou, často nedotahovali vyložené šance. Hlavně proměňování brankových příležitostí nás tak stálo lepší umístění v turnaji.“