VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Malí Azeťáci vezou stříbro z turnaje v Maďarsku

08.12.2014 | Klub

V pátek 5.12.2014 vyjely dva Havířovské týmy změřit síly na Mezinárodní turnaj do maďarského Dunaújváros. Kluci z ročníků 2005 a 2006 spolu se svými trenéry Tomášem Urbánkem, Janem Littnerem a Luďkem Jarolímem si věřili natolik, že se nezalekli velmi silného obsazení a na 8. ročník Santa Claus Cup vyrazili reprezentovat AZ Havířov a celý Moravskoslezský kraj s vysokými cíli.

Tento turnaj má velice dobrou pověst a patří mezi jeden z nejlepších, který se pořádá pro ročníky U10 a U9. Každoročně se na něj sjíždí týmy z různých zemí s opravdu kvalitními mužstvy. Žádný tým nepatří k slabším a proto je každý zápas skutečným bojem o body a probíhá do posledních vteřin. O tom, že turnaj byl skutečně vyrovnaný, hovoří výsledková tabulka, kdy o umístění rozhodoval každý gól navíc.

Zápasové tempo bylo neskutečné. Hráči přeskakovali ze zápasu do zápasu. Dopoledne patřil turnaj ročníku 2005 a odpoledne pak nastupovaly na ledovou plochu mladší ročníky. Každý tým odehrál během prvního dne 5 zápasů! V posledním zápase dne už kluci jeli jen silou své vůle a motivací trenérů. Na nohou je pak drželo nepřetržité povzbuzování rodičů, kteří na tomto turnaji odvedli výkon hoden havířovského kotle. Bez bubnů a jiných nástrojů vyburcovali své hlasivky na maximum a střihli si snad všechny chorály havířovského repertoáru. Jejich výkon po právu oceňovali nejen organizátoři, ale i soupeři. Náš tým vystupoval jednotně nejen na ledě, ale havířovské srdíčko a obrovská soudržnost vládla i na tribunách.

Autor: Karel Vaculík

Kluci ročníku 2005 hráli výborně, občas zaváhali, tak jako každý tým, snad psychickou či fyzickou únavou nebo touhou po individuálním prosazení, bohužel to znamenalo ztrátu velmi důležitých bodů, které pak chyběly k místu nejvyššímu. Tým si získal svou hrou veliký respekt a havířovská síla se skloňovala v nejednom týmu soupeřů. Po právu si trenér Urbánek a jeho tým došli k druhému nejvyššímu místu a na turnaji tak obsadili stříbrnou příčku. Cenu nejlepšího hráče nemohl dostat nikdo jiný než ocelový muž v bráně, který byl po celý turnaj mužstvu oporou a jistotou.

Pro ročník 2006 byl téměř každý zápas zápasem o finále. Tak vyrovnaná tabulka jen potvrzovala jak moc kvalitní a vyrovnané týmy do Dunaújváros dorazily. Rodiče na tribunách prožívali krušné chvilky, nervozita rostla zápas od zápasu, a čím větší drama se odehrávalo na ledě, tím větší podpora hráčům přicházela z kotle. Poslední zápas už byl na hranici toho, co ještě rodiče, trenéři i stříbrné 2005 můžou unést. Potřebné body za výhru nebyly jisté do posledních sekund. Když kluci gól dali, okamžitě ho zase dostali, ani jeden tým nevypustil žádné ze svých střídání a situace připomínala nervy drásající finále olympijského Nagana. A úleva se nedostavila ani po tolik potřebné výhře! O pořadí na 2.- 4.místě musela rozhodovat minitabulka. Že jsou naše 2006 na stříbrném místě, bylo jasné až při samotném vyhlášení! O to větší pak byla euforie v havířovských řadách na ledě i na tribunách!

Autor: Karel Vaculík

Oba týmy byly jen krůček od místa nejvyššího, přesto stříbrná příčka nikoho netrápila. Ve velmi silné konkurenci jsme ukázali, že v AZetu máme dobře našlápnuto a kvalitní péče, kterou děti dostávají už od přípravky, začíná přinášet své ovoce. Kluci hráli jako tým a spolu s rodiči a trenéry byli jedno srdce – byli AZet! – a byli na to hrdi!

Turnaj byl velice dobře organizačně zvládnutý. Nebylo nic, co by selhalo. Vše bylo dokonale připraveno a zorganizováno. Organizátoři si zaslouží obrovský respekt a poděkování.

Obrovský dík patří trenérům, kteří měli po celé tři dny v nepřetržité péči 20 dětí, které na ledě a v šatnách odpadávaly, ale při příchodu na pokoje objevily skrytý zdroj energie, který jim pomalu došel až přejezdem přes nočně-ranní Olomouc na zpáteční cestě.

Dík a hluboký obdiv patří všem, kdo byl na „maďarských tribunách“. Vzájemná podpora napříč oběma ročníky byla nezapomenutelným zážitkem pro všechny.

Poděkování rovněž patří všem partnerům tohoto turnaje – Moravskoslezskému kraji za finanční příspěvek, společnosti Canis za příspěvek na jednotné oblečení, The Candy Plus Sweet Factory s.r.o. za „sladké vybavení“, všem, kteří se podíleli na mikulášských balíčcích pro děti a především dvěma partnerům, kteří si nepřejí být jmenováni a jejichž příspěvek (zvláště pak jednoho z nich) byl neocenitelný.

8. ročník Santa Claus Cup byl obrovským zážitkem pro všechny, kteří se ho zúčastnili, neocenitelná zkušenost pro hráče, navázání nových kontaktů a hlavně vynikající reklama pro AZ Havířov, který se zapsal do podvědomí všech zúčastněných. DĚKUJEME!

Ročník 2005

Soupiska

Dybal Adam - Dybal Vojtěch, Csabi Adam, Belan Jakub, Kotala Karel, Chmiel Jan, Macko Jan, Kubíček René, Kubečka Nicolas, Svozil Daniel
Trenér: Urbánek Tomáš