VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mezigenerační olympiáda i ve svém třetím ročníku na výbornou

18.01.2016 | Tomáš Vlček

Ve čtvrtek 14. ledna se v Domově seniorů – středisku Helios uskutečnil už třetí ročník mezigenerační olympiády, tedy soutěže, v níž malí azeťáci vytváří soutěžní dvojice se seniory a plní několik úkolů. Stejně jako v předchozích letech proběhla akce, za přítomnosti představitelů klubu i města, úspěšně a ve vřelé atmosféře.

Čestnými hosty olympiády a zároveň členy olympijského výboru byli:

Primátor statutárního města Havířov – Bc. Daniel Pawlas
Vedoucí odboru sociálních věcí – Ing. Urbancová Bernarda
Náměstek pro sociální rozvoj – Mgr. Daniel Vachtarčík
Manažer AZ Havířov – Patrik Rimmel
Ředitel Domova seniorů – MUDr. Milan Dlábek

Malé azeťáky doprovodil manažer klubu Patrik Rimmel, který zároveň zasedl v porotě, PR manažerka klubu Ing. Jana Karasová a trenér mládeže Jan Littner.

Soutěžící byli rozděleni do 11ti smíšených družstev (senior/dítě), vylosovali si stát, který následně v průběhu celé olympiády reprezentovali a pak už na ně čekaly, většině již dobře známé, 3 soutěžní disciplíny. Nejprve si společně vybarvili vlajku své země, poté se utkali v turnaji v kuželkách, následovala Správná cesta DUBLE (senior projížděl trasu na stolní desce a hráč jel slalom s hokejkou a míčkem).

Samotným soutěžím předcházel, stejně jako v uplynulých ročnících, zahajovací ceremoniál, který si v ničem nezadal s tím opravdovým. Opět nechyběly olympijské ohně a opět byla v pohotovosti hasičská hlídka.

Po absolvování soutěžních disciplín byl čas, potřebný k sečtení výsledků, vyplněn volnějším programem. Malí azeťáčci v něm představili nové náborové video, které u seniorů i poroty vzbudilo veliký ohlas. Následovalo přiblížení práce s malými hokejisty a ukázka jejich úspěchů. Nechyběla ukázka pohárů a medailí, kterými se 4. třída může v probíhající sezóně pochlubit.

Závěr patřil již tradičně střelbě na malého gólmana. V letošním ročníku se do brankářské výstroje ustrojil Jan Uhrin, hráčskou pak předvedl Antonín Karas.

Letos se senioři ke střelbě nenechali přemlouvat a všichni do jednoho se pokusili vsítit míček za golmánova záda. Vzhledem k přístupu a technice provedení si myslíme, že celý rok, právě na tuto část programu, poctivě trénovali. Přemlouvat se nenechali ani členové olympijského výboru, nechali se strhnout atmosférou a na malou chvíli se stali také oni hokejisty. Mezitím byly výsledky sečteny a přišla chvíle, na niž se čekalo – vyhlášení vítězů.

Letošní ročník přinesl toto konečné pořadí:

1. místo – Milena Vondrusková + Antonín Karas - USA
2. místo - Zuzana Lavrovičová + Lukáš Rylko - Dánsko
3. místo – Anna Došlová + Patrik Polach - Finsko

Manažer AZetu Patrik Rimmel celou akci zhodnotil takto: „Jsem rád, že tato akce má již svou tradici. Při tomto, již III. ročníku, už se zde pomalu cítíme jako doma. Atmosféra je zde velice uvolněná, kluci i senioři jsou na disciplíny připraveni, většinou už ví, co je čeká a podle toho si to užívají. Jsme si vědomi toho, že zájmových kroužků a sportovních organizací je v Havířově celá řada, proto nás velice těší, že jsme to právě my – AZ Havířov, kdo může být součásti tohoto projektu.

Koordinátorka akce Jana Karasová k tomu říká: „ Spolupráce se střediskem Helios funguje na výbornou. Už víme, co od sebe navzájem očekávat a organizace celé akce je o to jednodušší. Senioři se na olympiádu vždy těší a ne jinak je to mezi malými hokejisty. Je velice příjemné pozorovat tu bezprostřednost napříč generacemi. Ceníme si rovněž spolupráce se společnosti The Candy Plus Sweet Factory s.r.o., která tuto akci podpořila svými výrobky značky PEDRO a tím se postarala o sladkou tečku tohoto krásného odpoledne."

Členy AZ výpravy byli:

Jan Uhrin, Viktor Král, Václav Jirásek, Lukáš Rylko, Lukáš Bryja, Antonín Karas, Filip Gnida, Patrik Polach, Vratislav Fasora, Matyáš Švec a Vendulka Kubíčková.

III. Ročník mezigenerační soutěže proběhl v rámci plnění tématu Mezigeneračního dialogu ze strategie MPSV Národní strategie podporující pozitivní stárnutí pro období 2013-2017

Více fotografií z akce je k nahlédnutí ZDE.

Reportáž TV POLAR je ke shlédnutí ZDE.