Mladší dorost sehrál mezinárodní utkání

07.11.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V době reprezentační pauzy mládežnických soutěží sehráli mladší dorostenci AZetu přípravné utkání s reprezentačním výběrem Francie do 16 let. Tento mezinárodní zápas led havířovské K&K PNEU Arény hostil v sobotu 5. 11. 2016.

Mladí Francouzi jsou v Česku na herním soustředění a jedním z jejich soupeřů byl právě i AZ Havířov.

Začátek zápasu patřil hostům, kteří šli i zaslouženě díky Plantronovi do vedení. Havířovští srovnali na konci 1. třetiny díky Vojtěchu Pindelovi. Druhá třetina už byla vyrovnaná, ale branky nepřinesla. Ty přišly až ve třetí dvacetiminutovce. AZ v ní měl převahu, ovšem do vedení šli podruhé hosté díky Daitovi. Za minutu ale bylo zaslouženě srovnáno po střele havířovského obránce Jana Thiela. Rozhodnutí přinesla ale nakonec až 1. minuta prodloužení, když se trefil hostující Schmitt.

MDO HC AZ Havířov – Francie U16 2:3p (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky: 19. Pindel (Revaj), 55. Thiel (Pindel, Revaj) – 10. Plantron (Leuch, Fourcade), 54. Daita (Carabase, Barbier), 61. Schmitt (Guer). Rozhodčí: Fiala – Ganger, Sobaniec. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Sestava HC AZ Havířov: Štipčák (od 31. Šembera) – Hrček, Koubek, Grygar, Macurák, Frančiak, Thiel, Backa, Dabrowski – Pindel, Čienčala, Revaj – Picka, Tomeček, Wawrzckiewicz – Němec, Mastič, Dufek, Čempel, Szturc, Bláha.

Trenér havířovského dorostu Tomáš Potěšil hodnotí měření sil s reprezentačním soupeřem takto: „My jsme šli do utkání netradičně na čtyři pětky. Věděli jsme, že soupeř je bruslivý, důrazný a dohrává souboje. Zpočátku jsme na to neuměli zareagovat a skoro jako by se kluci báli hrát. Neudrželi jsme se na kotouči a soupeř díky tomu dominoval. Ve druhé třetině, po domluvě v kabině, kdy jsme kluky trochu srovnali, jsme už hráli lépe a měli jsme dobré momenty. Ve třetí třetině jsme stáhli sestavu na ty tradiční tři pětky, jako hráváme a bylo to neskutečně vidět. Soupeře jsme přestříleli 15:1. I z té jedné střely dokázal soupeř skórovat, ale my jsme hned reagovali druhým vyrovnáním. V prodloužení sice soupeř vstřelil rozhodující gól, ale za tu druhou polovinu utkání, v níž jsme byli jednoznačně lepší, si kluci zaslouží pochvalu. Stejně jako v extralize nás opět trápila koncovka, ale po herní stránce jsem spokojen.“

Zápas sloužil trenéru Potěšilovi i jako test mladých hráčů, kteří by mohli být posilami pro havířovský mladší dorost v další sezoně. „Ano tito hráči nastoupili, a přestože byli o dva roky mladší, tak se s tím popasovali dobře a určitě o ně pro příští sezonu stojím," uzavírá své hodnocení trenér Potěšil.

Po reprezentační pauze naskočí havířovští mladíci do své soutěže hned ve čtvrtek 10.11., kdy doma od 17:30 přivítají Oceláře Třinec.