VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Mladší i starší dorost zahajují své extraligové soutěže

01.09.2016 | Josef Nudera

Je to tady. Už dnes se rozjedou první extraligové boje mládežnických kategorií AZ Havířov. Na mladší dorost dnes čeká na domácím ledě celek Vsetína, starší dorost rozehraje svou soutěž v Třinci s tamními Oceláři. S čím jdou oba mládežnické celky do soutěže a v jakých sestavách? Přečtěte si tyto informace z úst obou trenérů.

Mladší dorost

Mladší dorost zažil v loňském roce dobrou sezonu. Podíval se do play-off a výsledkově se mu po celou sezonu, dá se říci, dařilo. Jak to bude, ale letos? S čím jde mladší dorost do nové extraligové sezony? Vyzpovídali jsme trenéra mladšího dorostu Tomáše Potěšila.

„Náš cíl je hrát po celou sezonu tak, abychom se nepohybovali v nebezpečných částech tabulky. Chceme si, co nejrychleji zajistit záchranu. Dále budeme chtít hrát dobrý hokej, a když ho budeme hrát, můžeme se odrazit k lepším výsledkům a umístěním. Příprava probíhala až moc dobře, výsledky byly slušné, ale soutěž bude něco jiného. Chceme do soutěže dobře vstoupit, máme stejně jako loni dobrý los. Pokud bychom tyto zápasy zvládli, tak by ten rozjezd mohl klukům pomoci, aby se nastartovali k vyšším příčkám. Nechci ale předbíhat, to uvidíme hned ve čtvrtek a v neděli,“ řekl hlavní trenér mladšího dorostu Tomáš Potěšil.

Úvodní kola mladšího dorostu:

1. 9. AZ Havířov – VHK Vsetín

4. 9. Olomouc – AZ Havířov

8. 9. AZ Havířov – Šumperk

11. 9. Warrior Brno – AZ Havířov

Soupiska MDO pro sezonu 2016/2017:

Brankáři: Šembera, Štipčák, Trvaj

Obránci: Čipera, Dabrowski, Frančiak, Grygar, Hrček, Koubek, Macurák, Pavelek, Thiel, Zielinski

Útočníci: Backa, Bláha, Byčkov, Čepel, Čienčala, Dufek, Šindel, Přeček, Revaj, Stromko, Szturc, Tomeček, Wawrzckiewicz

Starší dorost

Do soutěže dnes vstupuje i starší dorost. Družstvo Tomáše Urbánka dnes zajíždí na led Ocelářů Třinec. V loňském roce si tým splnil svůj cíl a udržel extraligu staršího dorostu. V letošním ročníku navíc skupina východ hodně posílila, jak se dozvíte z úst hlavního kouče Urbánka. S čím tedy půjde do soutěže tento tým letos? Zeptali jsme se hlavního trenéra této kategorie.

„My jdeme do soutěže s obrovskou pokorou splnit si náš základní cíl, což je udržet si extraligu staršího dorostu tady v Havířově, jelikož nám po loňské sezoně vypadla z naší moravské části Poruba a Opava, přidala se naopak Kometa a Jihlava, skupina je hodně náročná. Jdeme zápas od zápasu sbírat maximální počet bodů. Nehodnotil bych výsledky přípravných zápasů, soutěž je pak něco úplně jiného. Někteří kluci se mi jeví velmi dobře. S prací kluků v před závodním období jsem celkem spokojený. Tvoří se nám výborná parta a věřím, že z toho vytěžíme maximum a splníme si to, co za čím všichni jdeme,“ vyslovil svůj pohled na sezonu Tomáš Urbánek.

Úvodní kola staršího dorostu:

1. 9. Oceláři Třinec – AZ Havířov

3. 9. AZ Havířov – Olomouc

9. 9. PSG Zlín – AZ Havířov

10. 9. AZ Havířov – Dukla Jihlava

Soupiska SDO pro sezonu 2016/2017:

Brankáři: Dufek, Křehlík, Matoušek

Obránci: Klus, Kuchař, Máca, Pavelek, Pliska, Szturc, Ševeček, Zíková

Útočníci: Bambula, Del Favero, Hilšer, Hýsek, Janeček, Juhász, Klíma, Pastor, Pawliczek, Piš, Potočný, Raček, Urban

Oběma mládežnickým celkům přejeme, aby se jim vydařil vstup do svých soutěží a po celou sezonu předváděli takový hokej, na který by mohli být pyšní!