VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na AZet čeká derby s Frýdkem-Místkem

29.10.2017 | Martina Kotulová

Derby se soupeřem z Frýdku-Místku bude v pondělí od 18 hodin hostit Gascontrol Aréna. Oba týmy si budou chtít po posledních dvou porážkách spravit chuť a bodovat. V letošním ročníku WSM ligy se tyto celky potkají podruhé, ve Frýdku-Místku vyhrál AZ 3:2.

HC Frýdek-Místek

Frýdečtí po výborném začátku ročníku v tabulce WSM ligy klesli na momentální 7. místo, když získali 29 bodů. V posledních dvou kolech ztratili všechny body se soupeři z Litoměřic a pražské Slavie, kterou však na domácím ledě potrápili. S předvedeným výkonem byl spokojen i domácí trenér Jiří Juřík: „Dneska to bylo vyrovnané utkání se šťastným koncem pro hosty. I když šli brzo do vedení, tak si myslím, že jsme tu hru srovnali.“ Jeho tým inkasoval v úvodních minutách zápasu a Rysům se podařilo vyrovnat skóre v polovině utkání. V přesilové hře pak Pražané přidali další branku, stav 1:2 už se do konce zápasu nezměnil a z vítězství se nakonec radovali hosté.

HC Frýdek-Místek – HC Slavia Praha 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Klimša (L. Kovář, Bartko) – 3. L. Krejčík (Kopta, J. Novák), 36. J. Drtina (J. Novák, Nedvídek) Rozhodčí: Vojtěch Fiala, Jakub Koziol – Radim Adamec, Marian Poruba Diváci 1792 Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, L. Kovář, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, Ovčačík (A), Piegl – Kvasnica, Pechanec, Bajtek – Raška, Mikulík (C), Christov (A) – Klimša, Przybyla, J. Kalus – Kaukič, Kafka.

AZ Residomo Havířov

AZ stejně jako Frýdek Místek prohrál svoje poslední dvě utkání. Nejprve si z Havířova odvezli body prostějovští Jestřábi a v páteční předehrávce 18. kola zůstaly body poslednímu celku tabulky z Kadaně. AZetu se nepovedl vstup do utkání a ani brankami Baláže a Pořízka se našim hráčům nepovedlo skóre, i přes šance na srovnání, dotáhnout. V tabulce klesli havířovští na 10. příčku se ziskem 25 bodů.

SK Trhači Kadaň – AZ Residomo Havířov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Chrpa (Krejčiřík, Kadeřávek), 26. Dufek (J. Müller, Buchtela), 47. Trefný (Hejcman) – 28. Baláž (Pořízek, M. Kalus), 51. Pořízek (Postnikov, M. Kalus). Rozhodčí: Škrobák, Veinfurter – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 3:9. Hity: 14:9. Vhazování: 45:38.

AZ Havířov: Bláha – Dudek, Krisl (C), Drtil, Postnikov, R. Havel, Chroboček – Sikora (A), Matai, Fronk – M. Kalus, Kanko, P. Beránek – Gřeš, Pořízek, Baláž – Macuh, Cihlář.

V dalším zápase se tedy AZ předvede proti sousedovi z Frýdku-Místku, kterého už jednou o body obral v 6. kole v Hale Polárka, kde ve výborné atmosféře zvítězil výsledkem 3:2 po brankách Postnikova, Hudečka a Petrana.

Přinášíme také pár slov trenéra Janečka k pondělnímu utkání: „Do zápasu vstupujeme s vědomím, že Frýdek je velmi dobře hrající mladý tým a my máme za poslední dvě utkání co napravovat. Je třeba se vrátit k poctivým věcem, které nám přinášely body a nastoupit s velkou pokorou. Co se týče sestavy jsme už třetí zápas opět úplně rozbití, a tak budeme čekat, jestli nám pomůže někdo ze spolupracujících extraligových týmů. Už delší dobu se v tréninku připravujeme v šestnácti lidech a hraje co má ruce a nohy. Marodka se snad začne pomalu vyprazdňovat a my budeme zase nabírat na síle.“

INFOGRAFIKA

Zápas s Frýdkem-Místkem se odehraje v Gascontrol Aréně v pondělí od 18 hodin. Pro ty, kteří nemohou přijít povzbuzovat osobně, je připraven online přenos