Na Štěpána přijedou Valaši

25.12.2019 | Vít Káňa

Ve čtvrtém kole CHANCE ligy – o pořadí play-off- dorazí 26. prosince na led havířovské GASCONTROL arény hokejisté VHK ROBE Vsetín. Valaši jsou na vítězné vlně, v posledním zápase zvítězili nad pražskou Slavií 5:3 a ve třech utkáních za sebou dokázali zvítězit. AZ začal druhou část soutěže velmi dobře v prvním zápase sice prohrál na ledě MOTORU, ale od tohoto zápasu se hokejisté jako by probudili. Domácí výhra nad Pražany a tři body z ledu Přerova posunuly náš tým na sedmé místo tabulky. Dvě výhry v řadě opět dodaly fanouškům optimismus. Utkání začíná na Druhý svátek vánoční v 18. hodin.

VHK ROBE Vsetín, 4. místo, 60 bodů, 106:88

Poslední zápas na ledě Pražanů znamenal pro Vsetín výhru, nezabránil tomu ani nejlepší hráč týmu HC Slavia Praha Petr Vampola. Valaši sice v první třetině prohrávali, ale do poloviny zápasu už vedli 3:2 a byli v zápase aktivnějším týmem. Slavia sice dokázala srovnat, ale to bylo z její strany, co se gólů týkalo, v zápase všechno. Valaši dvěma góly ve třetí třetině rozhodli o svém vítězství 5:3. Střely byly 42:26 ve prospěch hráčů ze Vsetína. Ze třech posledních zápasu vytěžili Valaši sedm bodů.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín) o zápase se Slavií řekl: "My jsme chtěli potvrdit ta dvě vítězství v nadstavbě a jsme rádi, že se nám to podařilo. Myslím si, že kluci dneska hrabali a zaslouží si za svůj výkon poděkovat. Z obou stran to dnes byl bojovný zápas a my jsme rádi, že to nakonec převážilo na naši stranu. Měli jsme tam silné momenty, vytvořili jsme si tlak, na druhou stranu Slavia, když srovnala na 3:3, nás tam zavřela klidně mohla odskočit na 4:3. Byl to dobrý zápas s vítězným koncem pro nás."

Valaši disponují slušnou ofenzivní silou, ale nejlepším hráčem v kanadském bodování je překvapivě obránce Ondřej Slováček, který má na svém kontě 27 bodů (3+24). Druhým v týmovém pořadí je Radim Kucharczyk za 25 bodů (11+24). V brankovišti se opírají o výkony dvojice David Gába-Ondřej Bláha, ale oba brankáři patří k spíše k průměru CHANCE LIGY. Gába má průměr 90.08 % (ve 24 zápasech) a bývalý AZeťák Bláha je na 87.46 % (v 11 zápasech).

Do zápasu v Havířově by neměli nastoupit obránci Tomáš Kudělka a Tom Ondračka. V útoku je již delší dobu postrádán David Vítek.

Sestava VHK ROBE Vsetín proti Slavii: Gába – Slováček, Teper, Hryciow, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Holomek – Jonák, Kucharczyk, Dostálek – Březina, Pechanec, D. Tůma – Procházka, Rehuš, Gorčík – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

AZ RESIDOMO Havířov, 7. místo, 54 bodů, 83:73

Zápas v Českých Budějovicích, ač jej hráči z nejmladšího města v republice prohráli, mužstvu ukázal, že hrát se dá opravdu s každým týmem. Domácí utkání proti Pražanům přineslo nejen první výhru po čtyřech prohrách, ale i po delší době čisté konto pro brankáře Aleše Stezku. AZ byl v zápase s Pražany aktivnější. To zápas v přerovské MEO aréně byl vyrovnaný, na střely to bylo 27:27. První gól v zápase dali Zubři, ale AZ ve druhé třetině vyrovnal Martinem Nepokojem. Ve třetí periodě se díky dvěma trefám Martina Doktora a Nicolase Werbika rozhodlo o vítězství havířovských 3:1. O výsledku rozhodla i nedisciplinovanost hráčů Přerova, kteří byli ve třetí třetině třikrát nuceni vytáhnout nedovolený zákrok. Martin Doktor dal ve dvou zápasech dvě branky, Nicolas Werbik měl Přerově exkluzivní možnost dát gól, ale z trestného střílení branku nedal.

Patrik Rimmel o utkání v Přerově řekl: První třetina byla vyrovnaná, ve druhé po prvních deset minut měli domácí určitě navrch. Gól, který jsme dostali, nás ale nakopl a naštěstí jsme pak ke konci srovnali, což nám vlilo krev do žil. V té poslední třetině jsme byli o trošičku lepší. Byl tam ten nájezd, nějaké přesilovky a nakonec se nám podařilo jednu využít. Ještě bych rád dodal, že bychom jak hráči, tak i celý realizační tým, chtěli moc poděkovat našim fanouškům, kteří, i když je teď takový vánoční shon, si udělali cestu a přijeli nás podpořit. Hodně nám to k těm bodům pomohlo.

Dále platí dohoda s extraligovými Vítkovicemi. Radka Veselého tedy do konce kalendářního roku v dresu AZetu neuvidíme. Jestli do zápasu nastoupí Nicolas Werbik, který se v Přerově předvedl v dobrém světle, prozatím nebylo rozhodnuto. Start Jana Bambuly je s otazníkem, protože své poslední utkání za extraligovou Olomouc nedohrál.

Sestava AZ Residomo Havířov ze zápasu proti Přerovu: Stezka – Matai, Mrowiec, Kachyňa, Chroboček, Malina, Nepokoj, L. Rutar – Kotala, F. Seman (A), Toman – L. Bednář (A), Werbik, Baláž – Fridrich, Maruna (C), Doktor – Dvořák, Starý, O. Procházka.

2.842

Před zápasem se Vsetínem Patrik Rimmel (Manažer AZ RESIDOMO Havířov) hlásí: "Vsetín je na vítězné vlně, ale i my hrajeme poslední dobou dobře a v tom chceme i nadále pokračovat. Podle mě v zápase rozhodne hlad po vítězství a výkony obou gólmanů."

Vzájemné zápasy:

V letošní sezóně proti sobě oba soupeři nastoupili prozatím dvakrát. V prvním zápase, který se hrál na začátku září uspěl Havířov, doma vyhrál 2:0. Na Lapači byli úspěšnější Valaši, ti na konci října vyhráli 3:1. Ve dvanácti zápasech, jež oba týmy sehrály od roku 2017, je stav nerozhodný 6:6.

Pokud nebudete přímo v GASCONTROL aréně, připravujeme pro Vás online přenos, který naleznete zde.