VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 10.

03.08.2023 | Klára Bártková

Nová sezóna se neúprosně blíží a my vám od začátku července přinášíme pravidelnou rubriku, ve které postupně představujeme hráče, kteří budou v následujícím ročníku hájit barvy AZetu. Dnes, stejně jako v pondělí, si můžete přečíst 10 odpovědí hráče, který u nás působil i v loňské sezóně a stal se docela oblíbencem havířovských tribun, i pro své často nebojácné provokace soupeřových hráčů. Kdo tedy zakončí první desítku zpovídaných hráčů?

Dalším hráčem, kterého vám chceme trochu přiblížit, je Jakub Apolenář, tento rychlonohý jednadvacetiletý útočník si v uplynulé sezóně určitě získal spoustu fanoušků, nebyl totiž zápas, který by vypustil, vždy šel do všeho naplno, soupeři nedal nic zadarmo, často se navíc objevoval v situacích, kdy mířil sám na brankáře. V proběhlém ročníku se tomuto šikovnému mladíkovi podařilo posbírat 37 kanadských bodů za 16 gólů a 21 asistencí během 42 utkání, na konci sezóny dokonce dostal možnost okusit finálové zápasy Chance ligy, kde se objevil v dresu zlínských Beranů. Než se odchovanec kroměřížského hokeje rozhodl pro Havířov, hrál jen v týmech ve svém rodném kraji, z Kroměříže se přesunul do zlínské a vsetínské juniorky, o dva roky později už nastupoval za A-tým Valachů, aby měl potřebné vytížení, hrál pravidelně i za Valašské Meziříčí, teď je ale v Havířově, kde se na jeho služby můžeme těšit i v následujících dvou letech.

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Hokej jsem si chtěl vyzkoušet sám a tak jsem v sedmi letech udělal své první krůčky na zimáku v Kroměříži, právě tam jsem vyrostl.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Jako malý jsem zkoušel fotbal, ale v té době to u mě neprošlo, kdybych si však nevybral hokej, určitě bych vyzkoušel kanoistiku, kterou dělal táta.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

V mládeži jsem na svých zádech nosil číslo 26, bylo to kvůli mého hokejového vzoru, pak číslo 4, nyní jsem ale rád za svoji 44.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Z mládežnických let to bude určitě zápas za mladší dorost v Kroměříži, v nadstavbové skupině o postup do extraligy jsme tehdy prohráli důležitý zápas na domácím ledě, nezvládli jsme nájezdy proti Technice Brno a postup nám bohužel utekl… Byla tam skvělá parta, kterou stmelil ještě lepší trenér - pan Viktor Hlobil, a proto to stále zamrzí… Určitě bych také zmínil zápasy loňského finále Chance ligy, kdy jsem dostal možnost zahrát si za Zlín v derby proti Vsetínu, to pro mě byla obrovská zkušenost.

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Do brány bych dal svého nejlepšího kamaráda Kubu Málka, v obraně bych byl rád za Kubu Ďurkáče a Jakuba Jenáčka, no a v útoku bych si to rád ťuknul s Honzou Křivohlávkem a Bedřichem Köhlerem.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Bojovnost, dravost a rychlost.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Odmalička byl mým vzorem Martin St. Louis, to díky jeho malému vzrůstu a stylu hry, pokud bych si měl vybrat teď, tak mám rád hru Ondry Paláta nebo Nikitu Kučerova.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Jedině Real Madrid, jsem fanouškem Cristiana Ronalda a raději bych si zahrál FIFU14, kdy byl tým plný hvězd.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Asi bych nakopal své mladší já… V té době jsem si totiž myslel, jaký jsem frajer, když nedělám věci naplno a šidím je.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

S největší pravděpodobností bych věděl, jakou kličku bych udělal, ale to bych si nyní nechal pro sebe.

V minulých dílech jste si mohli přečíst - Marcel KuncMatouš Ćmiel, Jiří Tvrdý, Petr Ščurek, Šimon Pavlík, Dominik PawliczekOndřej ŠevčíkDaniel Spratek a Tomáš Havlík.

FOTO: archiv Jakuba Apolenáře, David Peška, Michal Polák