VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 12.

14.08.2023 | Lukáš Jandora

Už jedenáctkrát jste si před startem nové sezóny mohli přečíst něco málo o jedenácti našich hráčích. O těch, kteří budou v dresu AZetu usilovat o příčky nejvyšší. Kdo bude tím dvanáctým? Věříme, že když jej označíme za možná nejzvučnější letní posilu našeho týmu, mnozí si tipnou správně. Nebo nikoliv, na první dobrou vás nenapadá, o kom že dneska budeme psát, kdo při rozhovoru projevil velký kus smyslu pro humor, kdo svým způsobem i trochu bilancoval svou kariéru?

"Na jednu desítku" s námi zašel rodák z Uherského Hradiště, jednatřicetiletý Tomáš Valenta, který do AZetu přichází s označením TOP posila pro naše zadní řady. Už dvakrát se v dresu AZetu v minulosti předvedl. V sezóně 14/15 to bylo 13 zápasů formou střídavých startů ze Zlína, se kterým o rok dříve slavil extraligový titul, v sezóně 21/22 to bylo 21 zápasů, pro celý tým to však byla sezóna neúspěšná, trápil se i Tomáš Valenta a ročník dohrál v prvoligové Jihlavě. Loni prostějovský jestřáb přichází jako zkušený hráč, který AZetu může obrovsky pomoct k tomu, abychom atakovali příčky nejvyšší. Může předávat zkušenosti mladým, může na modré čáře dirigovat naši přesilovku, může být tím, kdo bude základním stavebním kamenem úspěšného týmu. Na velmi schopného bruslaře bude upřena pozornost. Nyní si o našem obránci můžete přečíst něco víc...

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

První hokejové krůčky jsem udělal na zimním stadionu v Uherském Hradišti. K hokeji mě přivedl starší bratr, který se hokeji také věnoval.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

Možná hodně překvapím, ale vybral bych si sportovní rybolov. Pokud zbyde ve volném čase prostor, rád si zajdu na ryby.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Nejoblíbenější číslo je pro mě 29 (v AZetu bude mít Tomáš "obrácenou" #92, protože #29 má Dominik Pawliczek - pozn. autora), protože je to datum narození mé dcery.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Určitě zmíním vítězný zápas proti Spartě v extralize, povedlo se mi vstřelit dva góly, naprosto zaslouženě jsme vyhráli. I dnes si pamatuju, že jsem byl po utkání fakt moc šťastný.

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

Moje snová pětka? (s velkým úsměvem - pozn. autora). Tak dobře. Janis Andersons, Marek Sedlář, Milan Merta, Martin Zaťovič a samozřejmě já (opět velký úsměv - pozn. autora).

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Naštěstí se ptáte na hokejové přednosti... Tak tedy zodpovědnost, tvořivost, myšlenka. Pokud byste se ale ptali všeobecně na mé přednosti, musel bych se zeptat doma partnerky (opět s úsměvem na rtech - pozn. autora).

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Je to švédský hokejista Erik Karlsson. Proč? Pro jeho hokejové myšlení a v neposlední řadě nahrávky. Co mnohdy dokázal vykouzlit, to bylo až neuvěřitelné. Rád se dívám na sestřihy s jeho největšími topkami.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Tady možná trochu zklamu, nehraji na Playstationu, ale kdybych si měl vybrat fotbalový tým, byl by to AC Milán.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Nejsem člověk, který se příliš vrací do minulosti. Naopak, byť to může znít jako klišé, snažím se žít přítomností. Ale kdybych se víc zamyslel, určitě by se asi pár věcí našlo, které bych s odstupem času udělal jinak. Nicméně jsem rád, že jsem ve své hokejové kariéře měl možnost zahrát si různé soutěže, podívat se do mládežnické repre a v neposlední řadě získat extraligový titul se Zlínem. Teď je ale léto 2023 a pro mě je tou hnací silou vidina postupu do 1. ligy s Havířovem. Vážím si zájmu o mé služby, budu se snažit nezklamat.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

Tajemství svých nájezdů si nechám pro sebe, ale třeba se mi v sezóně naskytne šance nějaký jet a... Takže si počkejte... (opět, jako většinu rozhovoru, dobře naladěn a s úsměvem - pozn. autora)

A o kom jste si v minulých jedenácti dílech už mohli přečíst? Nabízíme tyhle borce:

Marcel Kunc
Matouš Ćmiel