VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Na jednu desítku s... Díl 7.

24.07.2023 | Lukáš Jandora

I dnes Vám přinášíme odpovědi na 10 otázek, které jsme všem hráčům během probíhajícího léta položili. Zatímco všech šest dosavadních plejerů mohl havířovský fanoušek vídat v Gascontrol aréně už v minulé sezóně, dnes poprvé zabrouzdáme mezi předsezónní posily. Příjemné povídání s námi absolvoval hráč, který v jedné ze svých odpovědí zmínil třeba Jirku Krisla. O koho se jedná?

Sedmým zpovídaným hráčem je čtyřiadvacetiletý obránce Ondřej Ševčík, který přichází z Přerova. Právě v Přerově nasbíral více než 80 prvoligových startů, dalších 22 pak v sezóně 20/21 přidal v Šumperku. Ve svém věku má tedy zajímavé hokejové zkušenosti, ty čerpal také ve Švédsku, kde 2 sezóny působil v mládežnických soutěžích. A třeba v týmu Luleå se ve svých 17 letech potkal například i s Nilsem Lundkvistem, který loni nasbíral 60 zápasů v týmu Dallas Stars. Vraťme se však do současnosti, Ondřej Ševčík je ze svého působení v Chance lize znám především jako poctivý defenzivní obránce, nechme se překvapit, jaká, a zda jiná, bude svým stylem jeho hra o patro níže, tedy v lize druhé. Smlouvu u nás velice sympatický hráč podepsal na jeden rok, nechme se překvapit, zda v nabitém kádru AZetu může být v této sezóně jedním z našich rozdílových hráčů...

Na kterém zimáku jsi udělal své první hokejové krůčky a kdo Tě k hokeji přivedl?

Moje první začátky byly na zimním stadionu v Uherském Ostrohu, odkud pocházím a stadion mám v podstatě hned za domem. K hokeji mě dovedla mamka. Když jsem byl malý, tak každá naše procházka končila právě na zimáku.

Kdyby sis jako dítě nevybral lední hokej, který sport by sis dovedl představit, že bys místo něj dělal?

No asi bych si vybral fotbal nebo tenis. Fotbal jsem hrával, když nebyla hokejová sezóna a s tenisem jsem začal asi ve 14ti, hrajeme jej skoro pořád, když je hezké počasí.

Kdyby sis mohl vybrat jakékoliv číslo dresu, jaké by to bylo a proč?

Poslední dvě sezóny jsem v Přerově nosil číslo 77. Ale nejsem nějak oddaný jednomu konkrétnímu číslu, třeba se to tenhle rok v Havířově změní.

Vzpomeneš jeden zápas ve své dosavadní kariéře, který máš stále v hlavě?

Jeden mě hned napadl z minulého roku. Zápas, ve kterém jsme hráli proti Zlínu a já nešikovně spadl do střely. Dostal jsem pukem do hlavy a odjel z ledu na nosítkách.

Ze všech hráčů, se kterými ses v kariéře potkal v týmu, sestav pětku, ve které by sis ještě někdy rád zahrál.

V obraně bych byl s Jirkou Krislem. S ním jsem hrál poslední dva roky. V útoku by byli Honza Svoboda, se kterým jsem hrál a bydlel v Přerově, dále Michal Vodný, který hraje za Třebíč a Petr Flora, který hraje za Ostroh Krajskou ligu, oba tyhle dva kluky znám od dětství právě od nás z Ostrohu.

Zkus se "prodat" a vyjmenuj 3 své hokejové přednosti.

Tohle je těžká otázka, ale asi bruslení, rychlost a čtení hry. V tom si myslím, že jsem dobrý.

Byl nebo je nějaký hokejista, kterého jsi měl či máš jako vzor nebo kterého jsi alespoň rád sledoval?

Už od dětství byl můj nejoblíbenější klub Chicago Blackhawks. Takže určitě Patrick Kane a Duncan Keith. Tihle dva hráči byli asi moji nejoblíbenější.

Kdybychom si spolu zahráli hru FIFA23 na Play Stationu, jaký tým by sis vybral a proč?

Prakticky zcela jistě by to byl nizozemský klub FC Twente, ve kterém hraje můj dobrý kamarád od školky - Michal Sadílek.

Kdybys mohl cestovat v čase, co bys ve své kariéře, když se na ní nyní díváš, udělal jinak?

Vrátil bych se do mládežnických kategorií, ve kterých jsem býval málo drzý a hladový po puku, protože na laskavost v hokeji není místo.

Finále extraligy, jedeš rozhodující trestné střílení. Ještě dříve než se rozjedeš, víš, jak zakončíš? A pokud ano, tak prozradíš?

To by se vidělo až poté, co bych se rozjel a ztratil trému. Myšlenku bych dopředu měl, ale záleží na gólmanovi, na tom,  kde stojí a jak se hýbe. Potom bych to musel třeba změnit...

V minulých dílech jste si mohli přečíst - Marcel Kunc, Matouš Ćmiel, Jiří Tvrdý, Petr ŠčurekŠimon PavlíkDominik Pawliczek