Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Nadílka pro havířovské brankáře

22.12.2020 | Martina Kotulová

Předčasnou nadílku si zasloužili brankáři z řad mládeže AZ Havířov. Díky dotaci Moravskoleszkého kraje a přispění klubu se mládežníci dočkali nových výstrojí i dalšího vybavení.

„Jsme rádi, že jsme mohli udělat radost našim brankářům už na začátku prosince. Velice si v tomto směru ceníme podpory kraje i města,“ říká prezident klubu Jaroslav Mrowiec.

Nové vybavení si však naši brankáři poctivě vydřeli. Rozdělení nových výzbrojí se ujal havířovský trenér brankářů Dušan Šafránek, který své svěřence nejen poctivě připravuje, ale hlavně dobře zná. Proto se také ujal výběru novinek.

Jedním z ukazatelů pracovního nasazení mladých brankářů, byla také nedávná Gólmanská výzva, do které se zapojili brankáři 6. až 9. třídy, a která probíhala napříč týmy z Prostějova, Přerova, Vsetína, Znojma, Zlína a Havířova.

„Do výzvy jsme zapojili všechny brankáře. Kluci nejlépe vědí, kdo trénoval a posílal videa a kdo ne. Našli se i kluci s plným počtem bodů za všechny splněné úkoly. Při výběru jsme však dbali i na dlouhodobou práci v týmu, v tréninku, na plnění zadaných úkolů a také hodnocení jednotlivých trenérů. Své si k tomu řekl i Daniel Surovec, trenér brankářů mládeže. Ten se účastní nejen brankářských tréninků, ale pomáhá brankářům i v klasickém tréninku a má kluky pod dohledem. Věřím, že všem nová výbava dobře poslouží a doufám, že si ji brzy vyzkouší i v ostrých zápasech,“ říká trenér brankářů Dušan Šafránek