VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Nedělní podvečer nabídne souboj prvního s druhým týmem tabulky

15.01.2011 | David Motloch

Havířovský AZet se potřetí v sezóně utká se Šumperkem, tedy týmem, jenž celkem suveréně vévodí tabulce 2.ligy. V předchozích dvou duelech Havířov uspět nedokázal, ale oba dva zápasy nabídly vyrovnanou podívanou, při které padlo poměrně hodně branek. AZ tak jistě bude chtít do třetice všeho dobrého poprvé v letošní sezóně zdolat Salith Šumperk.

Zápasy mezi Havířovem a Šumperkem patří vůbec mezi to nejlepší, co může v letošní sezóně 2.liga nabídnout. Není se čemu divit, vždyt taky hrajou dva bodově nejlepší týmy tabulky. Zatímco v prvním zápase podlehl AZet o dvě branky 5:7, ve druhém měření sil skončil zápas nejtěsnějším možným rozdílem - 4:5.

Do branky Havířova by se podle všeho měl postavit Adam Vrba, který se již delší dobu pravidelně střídá v brankovišti s Lukášem Danečkem, shodou okolností oba dva brankáři oblékali dres soupeře ze Šumperka.

Na druhé straně se zřejmě představí Tomáš Štůrala, který ze všech tří brankářů spolikal největší porci zápasů a s vynikajícím procentem úspěšnosti zákroků 93,76 % si drží v Salithu status brankářské jedničky.

Havířovští fanoušci budou v nemalém počtu všemi možnými prostředky hnát své hráče za vítězstvým. Naskýtá se k tomu téměř ideální situace, jelikož Šumperk není ve zrovna optimální formě, protože z posledních čtyř zápasů hned dva prohrál.

Nejprve nestačil šumperský drak na Hodonín (4:3) a poté si na první celek tabulky vyšlápla i domácí Orlová (5:3). Po minulém zápase, kdy dokázal Salith v těžkém zápase porazit Prostějov poměrem 4:2 by tak v souboji s Havířovem měl podle aktuálního trendu prohrát, protože v posledních pěti zápasech pravidelně střídal výhry s porážkami.Ale tuto nelichotivou bilanci zakrývá jasný fakt, Šumperk v letošní sezóně ještě doma ani jednou neprohrál.

Domácí Salith potřebuje zisk tří bodů jako sůl, po zápase s Havířovem totiž čeká Šumperk další nelehký úkol, a sice porazit venku Orlovou. Z aktuální propasti osmi bodů by tak teoreticky mohl Havířov na Šumperk ztrácet již pouhé dva body.

Pro fanoušky AZetu přichází zklamání ve formě živého přenosu z tohoto utkání, které se neuskuteční. Kdo se tedy nezůčastní výjezdu, může sledovat aktuální dění na ledě na serveru onlajny.cz.

Zápas začíná v neděli 16.1. od 17:00, držme všichni palce, že do třetice všeho dobrého se Havířovu podaří Šumperk porazit!