ODM 2012: Zlato zůstává v Moravskoslezském kraji

03.02.2012 | Tomáš Vlček

Velkým úspěchem skončila olympiáda dětí a mládeže pro hokejisty Moravskoslezského kraje. Reprezentanti našeho regionu totiž dnes ve finálovém utkání porazili Prahu a stali se celkovými vítězi turnaje v ledním hokeji. Členy vítězného týmu jsou i čtyři hokejisté AZetu Havířov – Kamil Šimeček, Daniel Trombik, Filip Kiss a Daniel Spratek. Kamil Šimeček byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

Tým Moravskoslezského kraje, vedený trenérem René Muchou, vstoupil do turnaje sice porážkou od Prahy 2:4, ale v jeho dalším průběhu už výsledkově nezaváhal. Postupně porazil Jihomoravský kraj 3:1, Kraj Vysočina 3:1, Karlovarský kraj 5:4 a Ústecký kraj opět 3:1. V semifinále porazil včera ve výborném utkání Zlínský kraj 5:2 a pak se již začal připravovat na finálový duel.

FINÁLE: Moravskoslezský kraj - Výběr Prahy 4:2

Finále nejsledovanější disciplíny ODM 2012- ledního hokeje – přineslo velké drama. Domácí borci vyzvali překvapení turnaje - výběr Prahy a nastoupili s respektem, protože první vzájemné utkání v základní skupině A prohráli. Brzy však ostych opadl a hned v první třetině šli svěřenci trenéra Muchy do vedení.

Jenže sebevědomý a důrazný výkon Pražanů přinesl ve vývoji skóre obrat. Dva góly v brance havířovského gólmana Šimečka znamenaly vedení Prahy 2:1. Jeden z klíčových okamžiků zápasu přišel v poslední minutě druhé třetiny, kdy se modrobílým podařilo vyrovnat a vrátit se do zápasu. "To nás psychicky zvedlo, řekli jsme si, že to v třetí třetině musíme urvat," líčil kapitán Petr Šendera.

A skutečně. Moravskoslezský tým předvedl v závěrečné části vynikající hokej, přidal dva góly a v dramatickém závěru už vítězství uhájil. "Ten titul nepatří jen nám, ale také klubům, které tak výborné hokejisty vychovaly," prohlásil skromně trenér René Mucha. Kapitán poražených Filip Chlapík soupeři sportovně pogratuloval a dodal, že stříbro je pro jeho tým také vynikající úspěch. "Teď jsme zklamaní, ale když si vzpomenu, že nás nikdo netipoval ani na postup ze skupiny, je druhé místo pro nás senzačním úspěchem."