AZ Havířov

Kompletní rozpis zápasů AZetu v Chance lize 2021/22 ZDE.

Odešla fanouškovská legenda

28.05.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Smutná zpráva dnes dorazila na zimní stadion. Jeden z nejvěrnějších a nejvytrvalejších fanoušků AZetu už není mezi námi. Včera v odpoledních hodinách zemřel ve věku 60 let Oldřich Vicher, všem známý pod přezdívkou Olik.

Olik (nebo také Olin) byl známou havířovskou postavičkou, která, i přes svá výrazná zdravotní a mentální omezení, žila svůj život naplno – když to šlo, pracoval, rád chodil mezi lidi, rád si dal pivo. Na zimáku jsme jej mohli potkávat v posledních desetiletích naprosto pravidelně. Pokud mu to zdravotní stav dovolil, nechyběl na téměř žádném utkání A-týmu. S neutuchající energií, vytrvale a po svém, povzbuzoval AZeťáky. Ale i mimo stadion jste s ním mohli zavést rozhovor, jak jinak, především na hokejové téma. Hodnotil výkony a výsledky, měl přehled, kdy bude další zápas.

Bohužel, ale ani u Olika, u kterého nikdy nebylo možno poznat, kolik je mu vlastně roků, se čas nedal zastavit. Trápily jej rozličné a dlouhodobé zdravotní problémy, které se v poslední době ještě výrazně zhoršovaly. Proto byl v posledních letech opakovaně hospitalizován, ale vždy se vrátil domů do svého bytu. Z převážně se dokázal o sebe postarat sám, velkou pomocí mu byla i péče zajištěná prostřednictvím opatrovníků z odboru soc. péče Magistrátu města Havířova.

Ještě v loňském roce přestál těžký úraz. Po pádu si zlomil krček a několik měsíců si „odležel“ v pobytovém sanatoriu na Kochově ulici. Minulý týden byl opět hospitalizován, tentokrát kvůli problémům s dýcháním. Po propuštění z nemocnice však včera v odpoledních hodinách zemřel. Na svůj milovaný AZ se tak už nepodívá….

Připomeňme si jej tedy alespoň prostřednictvím jednoho videa a několika fotografií.

Instagram Youtube