Odpočatí hráči AZetu chtějí na Vysočině bodovat

18.11.2022 | Lukáš Jandora

Přijde volná středa vhod? To by mohla být jedna s otázek směrem k zítřejšímu druholigovému utkání, ke kterému naši borci zavítají do 20tisícového Žďáru nad Sázavou, který je rodištěm řady výborných českých hokejistů. Jak si povedeme s jejich nástupci? Máme jim co vracet! Nebo už si nepamatuješ?

Výhra bez obdržené branky může nabudit

Poslední utkání sehráli naši borci před týdnem, výhra 5:0 proti Velkému Meziříčí vypadá jednoduše, však snadno se vítězství nerodilo. A moc dobře to ví i domácí lodivod Raszka. "V takovém průběhu utkání, kdy jste lepší, ale taháte se o gól, to smrdí nějakou chybou. Při nás stálo i trochu štěstí, když soupeř trefil i dvě tyčky, ale to štěstí jsme už u nás doma potřebovali, protože jsme si v minulých zápasech vybrali trochu smůly. Výborně nás podržel Marek Štipčák, ve třetí třetině jsme hráli tu hru, kterou si představujeme, byl nás plný led. Byli jsme silní v útočném pásmu, padly hezké branky, takže si myslím, že zaslouženě bereme tři body." Dvěma góly se v utkání blýsknul Dominik Pawliczek, který se se šesti brankami dělí o pozici 2. nejlepšího střelce týmu.

SESTAVA HAVÍŘOVA Z UTKÁNÍ PROTI VELKÉMU MEZIŘÍČÍ

Štipčák – Dudáš, Havlík, Pěnčík, Kuboš, Homola, Mrowiec, Ščurek – Mrva, Spratek, Kratochvil – Apolenář, Zdeněk, Haas – Pawliczek, Ćmiel, Antoníček – Tvrdý, Kofroň, Kovalski

Hrr na ně. Na Žďár nad Sázavou!

Pamatujete? Byl to právě souboj proti Žďáru nad Sázavou, který jsme doma měli parádně rozjetý, však díky poslední třetině, kterou jsme ztratili 1:5, jsme ztratili i celý zápas. Porážka, kterou mají mnozí v hlavě. Fanoušci určitě. A hráči? Kdoví, nicméně mohlo jim pomoci, že ve středu jsme měli volný los a tudíž k utkání jdeme až po týdnu. Zeptali jsme se trenéra, jak právě takový týden, kdy uprostřed tohoto cyklu nehrajeme, vnímá. "To, že jsme ve středu nehráli, nějaký zásadní problém není. Naopak nám to dalo možnost kvalitně potrénovat, tréninky zaměřit více kondičně, hlavně v první půlce týdne. V té druhé už jsme trénink směřovali více k utkání. Jednotky měly kvalitu, kluci odvedli dobrou práci." Závěrem krátkého povídání jsme se trenéra Raszky zeptali i na situaci v tuzemském hokeji, která se v uplynulých dnech hojně probírala, zeptali jsme se na škatulata kolem trenéra Sparty, kdy málem to byl pan Varaďa, se kterým Jiří Raszka nějakou dobu spolupracoval, kdo převzal otěže pražského týmu. Však na otázku k tomuto tématu, a nedivíme se, jsme odpověď nedostali, pan trenér ji nechtěl ventilovat veřejně.

Hosté drží hrozivou šňůru

Ne, nejedná o nějakou prádelní šňůru, u které je riziko, že praskne, prádlo spadne na zem a umaže se, šňůra hokejistů z Vysočiny je však možná ještě horší. Jedná se totiž o šňůru devíti zápasů v řadě za sebou, ve kterých Plameny nedokázaly vyhrát. Vězte, že poslední radost z výhry byla 8. října právě v Havířově, od té doby hosté vydolovali jen 3 body za porážky po nájezdech nebo v prodloužení. Taková byla i porážka doposud poslední, kdy Žďár nad Sázavou prohrál 4:3 v Havlíčkově Brodu a propadl se na poslední místo, o skóre za Hodonín... "Těžko se to hodnotí, je to pořád dokola, zápasy ztrácíme v posledních minutách", hodnotí trenér Sobotka několik uplynulých utkání.

SESTAVA ŽĎÁRU Z POSLEDNÍHO UTKÁNÍ

Sláma – Pleva, Svoboda, Macek, Ludvík, Peslar, Půža – Jícha, J. Grauer, Gregar, Kotlík, Wasserbauer, Čejka, Prokš, Štola, Kunstmüller, Vaňkovský, Bureš, Pilný

Zajímavost sobotního duelu?

Jo, ne, jo, ne, jo... A pak? Borci havířovského AZetu čekají na nějakou dlouhodobější sérii. Ta zatím nejdelší, co se výher týče, se doposud skládala jen ze dvou zápasů, stejně dlouhou sérii jsme drželi i co se porážek týče. Jinak je to však jako na houpačce, kor posledních 5 zápasů - výhra, prohra, výhra, prohra, výhra. Porušíme to právě ve Žďáru a nakopneme své sebevědomí, které bude potřeba ke stíhací jízdě za dvojicí Vyškov + Kopřivnice, směrem k dalším výhrám? Připíšeme si, terminologií sázkaře, druhou zelenou fajfku za sebou?

Kdo s koho?

Jak si obrana hokejistů ze Žďáru povede proti nejzkušenějšímu havířovskému hráči? 16bodový Jiří Zdeněk, který je v probíhající sezóně nejproduktivnějším hráčem Slezanů, bodoval v posledních čtyřech ligových utkáních! Má formu! Sežehnou Plameny Zdeňkův bodový apetit nebo se hráč, jehož přihrávky mají - hokejovou hantýrkou - neuvěřitelné oči, prosadí i v sobotu?

----------

Utkání na zimáku ve Žďáru nad Sázavou startuje v sobotu 19. 11. 2022 od 17 hodin a 30 minut. Pokud se do hlediště promrzlého stadionu nedostanete, bude ze zápasu připraven tradiční textový přenos na serveru onlajny.com.