Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ohlédnutí za sezonou 2017/2018 - mladší žáci

19.04.2018 | Jan Kudělka

I kategorie mladších žáků, tedy 5. a 6. třída, má letošní hokejovou sezonu již za sebou. Úspěšnější z těchto kategorii v letošní sezoně byla 6. třída, která se dokázala umístit na pěkném 4. místě. 5. třída bojovala ve své soutěži i proti týmům v nichž nastupovali i starší hráči a na výsledku to bylo znát. Jak sezonu viděli trenéři Jan Daneček a David Svozil?

6. třída (ročník 2006) - Proměnlivé výsledky nakonec přinesly pěkné 4. místo.

Havířovští mladí hokejisté hráli v letošní sezoně Ligu mladších žáků, kde se potkávali v soubojích s těmito soupeři: Třincem, Vítkovicemi, Olomoucí, Kopřivnicí, Porubou a polským týmem Metropolia Silesia.

Tým střídal po větší část sezony série výher s prohrami, ale v konečném výsledku z toho bylo velmi pěkné 4. místo v tabulce s celkovým počtem 31 bodů za 14 vítězství, 3 remízy a 13 proher.

Sestava 6. třídy:

Brankáři: Václav Jirásek, Viktor Král, Jakub Milota, Jan Uhrin.

Obránci: Daniel Beleš, Mário Bortoli, Vojtěch Granečný, Vojtěch Jurček, Kryštof Knapík, Patrik Polach, Lukáš Rylko.

Útočníci: Lukáš Bryja, Vratislav Fasora, Filip Gnida, Tomáš Hansel, Jakub Jarolím, Antonín Karas, Richard Kochanovszký, Ondřej Kozačka, Vít Magera, Jiří Šařec, Adam Ščerba, Miroslav Tvrdý.

Hodnocení trenéra kategorie Jana Danečka:

"Mužstvo střídalo slabší chvilky s dobrými. V průběhu sezóny nastával jistý pokrok, hráči dobře trénovali a po krůčcích se posouvali dopředu. Ve střední fázi soutěže dokázali držet krok i se silnějšími soupeři. Škoda výpadku v trénincích v únorových prázdninách, kdy mužstvo trénovalo v malých počtech. Důvodem bylo lyžování s rodinou a to se hodně podepsalo na zbytku sezóny. I tak bereme sezónu za zdařilou."

5. třída (ročník 2007) – Po mnoha nepřesvědčivých výsledcích nakonec obsadila 5. hokejová třída předposlední 12. příčku.

5. hokejová třída nastupovala v lize mladších žáků 2006-2007. V základní skupině se postupně utkala s těmito celky: Frýdkem-Místkem, Orlovou, Bohumínem, Třincem, Opavou, Vítkovicemi, Metropolí Silesia, Frýdkem-Místkem B, Českým Těšínem, Karvinou, Porubou a Karvinou B.

Malí havířovští hokejisté získali v této části sezony celkem 10 bodů za bilanci 5 výher, 0 remíz a 19 proher a obsadili 12. místo.

V nadstavbové části soutěže se AZeťákům už vedlo mnohem lépe. Střetli se s Černými Vlky, Prostějovem, Přerovem a Studénkou, a připsali si 4 výhry a 4 prohry.

Sestava 5. třídy

Brankáři: Matyáš Habas, Daniel Ovčaři.

Obránci: Adam Burgert, Tereza Kalinová, Matěj Kubeczka, Šimon Povolný, Marco Říman, Ondřej Szarowski.

Útočníci: Miroslav Balog, Matěj Cebák, Jakub Janda, Denis Jurica, Jakub Kisza, Petr Klimeš, Matyas Kulig, Vojtěch Ligocki, Vít Martinek, Matěj Ptáček, Tomáš Puzder, Tomáš Sedlák.

Hodnocení trenéra Davida Svozila:

"Sezónu lze těžko zhodnotit jedním slovem. Co se týká formy přípravy, tak nevybočovala ze standardu. Měli jsme klasickou letní přípravu, jen v jejím rámci jsme chodili jednou týdně trénovat na led do Vítkovic. Jinak jsme se věnovali klasickým věcem, hlavně atletice, koordinaci, takže po téhle stránce to bylo normální."

Co se týká hry, tak letos tento ročník hrál poprvé už celou sezonu na celé hřiště. Ale kluci už byli na toto připraveni. Co bylo specifikem oproti minulé sezóně, byl formát soutěže, kdy jsme velmi často hráli proti starším ročníkům. Takže proti nám nastupovali hráči, kteří třeba byli v týmu jenom dva našeho ročníku a zbytek byli hráči starší. Z mého pohledu, tohle tuto soutěž docela znehodnocuje a není to jen můj názor, je to názor většiny trenérů. Ve vztahu k této třídě, tak vzhledem k tomu, že není nijak výrazně nadprůměrná, je to pro ni celkem problém. Dokáže odehrát výborné zápasy proti svým vrstevníkům, ale nastává problém, pokud proti nám pravidelně nastupují starší hráči."

"To ovšem neznamená, že by tam nebyli šikovní kluci. Jsou tam. Nicméně u páťáků je veliký rozdíl mezi těmi nejlepšími a mezi těmi horšími. Stručně řečeno nám chybí střed, takové to jádro týmu, které nevyčnívá výrazně ani nahoru ani dolů, ale které spolehlivě odehraje utkání. Protože tuto třídu již vedu druhým rokem, tak pozoruji, jak se tento rozdíl mezi těmito dvěma skupinami stále více zvětšuje. A to je problém. S tímto bude muset každý trenér této třídy počítat a z toho vyplývá také to, že když se podíváme výsledkově na tuto sezónu, tak určitě dobrá nebyla. Na druhou stranu je ale potřeba říct, že ti kluci, kteří mají správný přístup a vztah k hokeji dobrý, to znamená že rádi chodí na tréninky, těší se na ně, dělají něco pro sebe něco navíc, tak ti se určitě posunují dále a s těmito kluky se dá pracovat. A každý další trenér, který je bude mít, tak se o ně může opřít."

"Za sebe bych chtěl ještě moc poděkovat celému realizačnímu týmu, který se mnou letos páťáky vedl. Konkrétně Aleši Ovčařimu, Lukáši Povolnému a Radku Římanovi."