Ozvěny sezony 2012/2013 XII. – mladší žáci potvrdili své kvality

09.06.2013 | Tomáš Vlček

Další díl ohlédnutí za sezonou 2012/2013 v AZetu Havířov je věnován mladším žákům, tedy klukům ročníku 2001 a 2002. Havířovští „šesťáci“ a „páťáci“ mají za sebou bezesporu další výbornou sezonu. Pod trenérským vedením Jana Danečka a Stanislava Sztefka opět potvrdili, že v našem regionu patří ve své kategorii do úplné špičky. Titulní fotografie je pořízena na prosincovém turnaji v Mladé Boleslavi, kde skončili malí azeťáci na výborném 2. místě.

6.třída

Svěřenci trenéra Jana Danečka se ve své skupině E Ligy mladších žáků 2001 střetli systémem 2x doma-venku s těmito osmi soupeři: HC Vítkovice Steel, HC RT TORAX Poruba, HC Slezan Opava, HC Oceláři Třinec, HC Frýdek-Místek, HK Nový Jičín, HC Černí vlci (společenství Kopřivnice a Rožnova p. R.) a VHK Vsetín.

Soutěž sice začali v září výkony tak trochu jako na houpačce, ale v 5. kole načali svou parádní sérii, během níž až do vánoc poznali jen dvakrát hořkost porážky. A protože ani po novém roce ze svých kvalitních výkonů nic neubrali, bylo z toho nakonec v konečné tabulce skvělé 3. místo.

9. HC RT TORAX Poruba 	32 	 0 	0 	32 	 42 : 348 	 0

Trenér Daneček na adresu svých svěřenců říká: „Už jen to, že do poslední chvíle bojovali o 1. místo v tabulce, svědčí o jejich kvalitě. Nakonec se to těsně nepodařilo. Hlavní příčinou bylo, že hodně hráčů vypomáhalo o ročník výše. To ale na druhou stranu mohou zúročit v další sezoně.“

Tým 6. třídy HC AZ Havířov v sezoně2012/2013 tvořili:

Brankáři: Ondřej Biernat a Ondřej Ševčík
Obránci: Roman Čipera, Tomáš Dámek, Ondřej Grygar, David Machaczek, Vojtěch Pavelek, Tomáš Wykret
Útočníci: Jan Dámek, Filip Desať, Oliver Hladil, Dominik Horňáček, Josef Kanaloš, Samuel Malysz, Jonáš Peterek, Daniel Revay, Petr Smička, Dominik Surčina a Daniel Tomeček

Nejčastější výsledek: 7:4 – 2x

Kromě tohoto parádního působení v dlouhodobé ligové soutěži mají za sebou šesťáci i dvě úspěšná vystoupení na turnajích. V prosinci skončili 2. na výborně obsazeném turnaji v Mladé Boleslavi a v březnu vyhráli turnaj v Orlové.

5. třída

5. třída, tedy ročník 2002 hrála soutěž nazvanou liga mladších žáků 2001-2 a ve své skupině T se nejprve postupně střetla dvoukolově doma-venku s devíti soupeři. Po trochu rozpačitém začátku, se tým parádně rozehrál a dosáhl těchto výsledků.

AZ – HC Orlová 			3:5	 5:4

Trenér Stanislav Sztefek k výsledkům říká: „Začali jsme sice vysokou porážkou 8:2 ve Vítkovicích, ale z tohoto utkání se kluci poučili a dále v sezóně podávali velmi dobré výkony. V základní části soutěže prohráli jenom 5 utkání a skončili na 3. místě za Karvinou a Vítkovicemi."

10. HC Bohumín 		 18 	0 	0 	18 	 22 : 307 	0

Protože toto výborné umístění ale v součtu se 7. třídou nestačilo na postup do bojů o celkové vítězství, pokračoval tým jen v skupině o umístění. Zde sehrál už je jednokolově dalších 9 duelů. „I v nadstavbové části pokračovali kluci ve velmi dobrých výkonech. Prohráli jen jedno utkání v Šumperku a tuto skupinu jsme celkově vyhráli,“hodnotí krátce druhou část sezony Stanislav Sztefek.

10. HC Bohumín 		9 	0 	0 	9 	21 : 110 	0

Závěrečné hodnocení trenéra Sztefka vyznívá pro Azeťácké páťáky velmi příznivě: „V této třídě se vytvořila výborná parta kluků, s dobrým přístupem k tréninku. Záleží jenom na nich, zda budou dál na sobě pracovat a svou výkonnost potvrdí i v následující sezóně. Nesmíme ale zapomenout, že na výsledcích se podíleli i hráči ročníku 2001, kteří měli možnost za tuto kategorii hrát.“

Tým 5. třídy HC AZ Havířov v sezoně2012/2013 tvořili:

Brankář: Tomáš Trvaj
Hráči: Jakub Bajgar, Filip Byčkov, Tomáš Csato, Filip Dabrowski, Antonín Doffek, Tomáš Folwarczny, Dominik Harbáček, Dominik Majer, Filip Míček, Adam Pyszko, Jan Stromko, Gabriel Szturc, Martin Šebesta, Petr Tronczyk, Jakub Vavřička, Petr Zielinski, Filip Desať, Samuel Malysz, Daniel Tomeček

Nejčastější výsledek: 5:2 – 3x

Také páťáci si, kromě své ligové soutěže, zahráli na dvou turnajích. V lednu skončili druzí na mezinárodním turnaji v Trnavě a v březnu si ze Šumperka přivezli 5. příčku.