PLAY-OFF 2013: Ve středu budeme sledovat zlom vyrovnané série!

04.03.2013 | Josef Nudera

Po pondělní porážce na ledě opavského Slezanu se stav série vrátil opět na samý začátek, pouze s tím rozdílem, že středeční utkání už přisoudí jednomu z celků výhodu a možnost být pouze jedinou výhru od postupu do semifinále! Pevně věříme, že to bude právě náš AZet, který dokáže se svým bojovným srdcem a naplněnými ochozy K&K PNEU Arény, odskočit pouze krok k výhře v celé sérii. Nyní je potřeba každého fanouška, aby byla naplněna výhoda domácího prostředí, duch play-off je tady s námi a půjdeme za svým snem.

Pondělní zápas na ledě Slezanu se neodvíjel ani náhodou podle havířovských představ. V posledních zápasech se pravidelně na ledě hostů Havířovu spíše dařilo a předváděl své nejlepší výkony v defenzívě. Nyní se ale kvůli nedisciplinovanosti dostávali naši borci pod tlak a Opava opět udeřila ze své nejsilnější zbraně – z přesilové hry! Hned ve dvou případech se podařilo domácím využít přesilovku podle podobného přesilovkového vzorce, kde byl na samém konci Ivo Kocián! Opava dokázala ve druhé periodě přidat ještě jednu povedenou střelu a AZ se už do zápasu nevrátil.

Dušan Šafránek si připsal nulu!

Právě hra v přesilových hrách je alfou a omegou této sérii. Když se podíváme důkladněji na poměr využitých přesilovek, dojdeme k závěru, že právě tato herní varianta rozhoduje zápasy. Opava využila 5 přesilovek, přičemž Havířov pouze jednu!

Série se už na začátku při všech prognózách jevila jako vyrovnaná a bylo jasné, že nebude lehké ji získat. Opava si v pondělí připsala nad Havířovem výhru po dlouhých 7 zápasech! Všechny souboje byly vyrovnané a vždy se muselo rozhodnout v koncovce. Dalším důležitým aspektem pro tuto sérii může být to, že Havířov, až na pár výjimek, má domácí halu jako nedobytnou tvrz, kde je hnán řadou fanoušků!

Jak se také říká, v play-off rozhoduje obrana a velkou roli hrají brankáři. Zatímco jsme v prvním střetnutí viděli hned 10 branek, tak druhé střetnutí přineslo pouze 3 branky. Velký podíl na tom má brankář Dušan Šafránek, který svůj tým dokázal v těžkých chvílích druhého střetnutí podržet. Lukáš Daneček má na druhou stranu s vyřazovacími boji velkou zkušenost, která by měla převážit, branky, které obdržel v minulém utkání, nebyli vůbec jednoduché, nic snadného, co by mohl lapit bez známky velkého úsilí.

My jsme AZet! Přijď to ve středu dokázat i ty!

Že hosty domácí zápas nakopnul, je jasné. Už ze slov trenéra Karla Suchánka, který po utkání řekl, že družstvo Slezanu podalo nejlepší výkon v sezoně a nyní musí vyhrát v Havířově. AZ se bude muset vyvarovat trestné lavici a být na zápas hodně koncentrovaný, vždyť právě úvod utkání rozhodoval. „Rozhodla první třetina a dvě využité přesilové hry Opavy po našich zbytečných faulech“ potvrdil teorii i trenér Tomáš Potěšil.

Nyní se bude za stavu 1:1 na sérii hrát de facto znova, ale výhodu domácího ledu mají naši hokejisté. Přichází zlom v celé čtvrtfinálové sérii, zkusme jim vytvořit ještě bouřlivější atmosféru, než byla v minulých zápasech, která je bude hnát dopředu za dalším důležitým krokem v sérii. Každá hlasivka, každý fanoušek, každá maličkost rozhoduje – Rozpoutejme peklo! Play-off 2013 je v plném proudu a ani ty nezůstávej na břehu. Zápas začíná už ve středu od 18 hodin!

Pokud nebudeš na hokeji přítomný, můžeš sledovat klasický textový onlajn přenos, který bude opět připraven přinést důležité okamžiky tohoto utkání.

Sestavy z minulého utkání:

AZ Havířov: L. Daneček – Prokop, L. Zientek, Hegegy, Krisl, Rimmel, M. Zientek, Vydra, Hartmann – J. Daneček, Najdek, Maruna – Říčka, Haas, Sztefek – Kolařík, Stránský, Kanko – Bursík, Pechanec, Klimša

Slezan Opava:Šafránek – Kukol, Bednárek, Galvas, Kysela, Mosler, Tichý, Vrabel – Kocián, Chalupa, Herman – Černý, Měch, Mlýnek – Pavelek, Polok, Wolf – Baďura, Tůma, Svoboda

Ostatní série:

Když se nakoukneme do ostatních sérií, zjistíme, že Přerov potvrzuje roli favorita s celkem Nového Jičína a trpělivě uhrál i druhé utkání. Prostějov svádí tvrdý boj s Karvinou, kde v prvním utkání rozhodl až Marek Ivan v prodloužení. Ve druhém střetnutí bylo dlouho vyrovnáno, ale dvěma slepenými brankami vede Karviná už 2:0 a může vyřadit papírového favorita dle tabulkového postavení.

V poslední sérii, která se od začátku jevila, jako nejvíce vyrovnaná, se zatím daří nad míru dobře ostravské Porubě. Ta dokázala první utkání uhrát na jedinou branku a v pondělí předvedla na Lapači nástup snů, když rychle vedla 3:0! Zápas nakonec vyhrála a může už doma rozhodnout. Co myslíte, dojde k prodloužení alespoň v jedné sérii? No uvidíme, další zápasy jsou na pořadníku právě ve středu.

Přerov – Nový Jičín 2:0 (5:2, 3:0)
Prostějov – Karviná 0:2 (1:2p, 2:4)
Poruba – Vsetín 2:0 (1:0, 5:2)