VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Petr Prokop: Suchou přípravu jsem nikdy neměl rád, ale musí to být

23.05.2013 | Petr Miklas

H A V Í Ř O V - Zpráva, že Petr Prokop bude oblékat dres AZ Havířov i v příští sezóně, potěšila mnoho fanoušků klubu, ne-li všechny. Právě tohoto hráče jsme si vybrali pro rozhovor, ve kterém tento vynikající obránce popisuje, jak došlo k dohodě s klubem a také se svěřuje s tím, co si myslí o suché přípravě a návratu trenéra Danečka k A týmu AZetu.

Petr Prokop
-narozen 1.12.1981
-výška: 180 cm, váha: 85 kg
-ženatý, děti Patrik a Maxim
-povolání: hokejista, ošetřovatel
První otázka ani nemůže znít jinak: Co Tě přimělo k tomu, abys změnil své rozhodnutí a zůstal v Havířově?

Změna přišla 15. května, když mi lidé z vedení řekli, že se bude trénovat odpoledne a že by chtěli, abych tady zůstal. Tak jsme se domluvili a snad se mi to povede skloubit i s prací.

Jak budeš řešit situace, kdy budete hrát ve středu někde v Kadani a domů se dostanete okolo druhé hodiny ráno?

Budu si muset vzít dovolenou, přijedeme ve dvě ve tři a v šest ráno půjdu do práce. Bude to zajímavé, no (smích). Určitě to bude náročné fyzicky i psychicky, ale snad to zvládnu aspoň rok.

Máte za sebou týden suché přípravy. Těšil ses na to nebo ji nemáš rád?

Já na rovinu řeknu, že na suchou přípravu jsem se nikdy netěšil, nemám to rád, ale je to nutné podstoupit.

Co jsi dělal v tom měsíci, kdy jste měli volno? Trénoval jsi nějak sám?

Pracoval jsem a hlavně jsem se věnoval rodině. Jinak jsem nedělal nic, protože jsem hodně shodil přes sezónu a teď potřebuju spíš nabrat.

Jak bys zhodnotil dosavadní průběh přípravy?

Máme za sebou teprve týden, je tu hodně kluků, které neznáme, takže se poznáváme. Ale určitě to ještě bude gradovat, jak psychicky, tak fyzicky. Zatím pohoda.

Všimnul jsem si, že se při tréninku hodně směješ, i když to nemáš rád, jak jsi říkal. Je to pro Tebe teda sranda?

Ne, dřít se musí. Ale musí být i sranda, ať je v manšaftu pohoda a ať ten manšaft šlape. Jak bude pohoda, půjde všechno.

Co od Tebe klub čeká, když Tě tak moc chtěl?

To samé, co ty tři roky předtím (smích).

A co čekáš Ty od této sezóny v první lize?

Já jsem první ligu pět let nehrál, ale čekám, že to bude víc fyzicky náročnější a taky kvalitnější hokej, než ve druhé lize. Já osobně se na to těším.

Co říkáš na nové spoluhráče?

Většina manšaftu zůstala, někteří přišli noví. Z těch nových moc neznám, kromě našich juniorů, ale určitě se poznáme. Máme dost času na to, abychom se poznali, i na ledě. Zatím je ta kabina naprosto v klidu.

A závěrečná otázka: Co říkáš na návrat trenéra Danečka k A týmu?

Já jsem to čekal. Pár dní před tím, než ho jmenovali, jsme mu to s Dandysem (Honzou Danečkem) říkali: „Trenére, vy to budete mít!“. Myslím si, že i pro ty kluky tady bude lepší, když nás bude trénovat pan Daneček.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří.