VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Petr Sikora asistentem trenéra

29.10.2021 | Klub

H A V Í Ř O V - Trenérský štáb AZetu od dnešního dne posiluje bývalý hráč Havířova Petr Sikora. Dosavadní asistent trenéra, Pavel Zdráhal, bude v klubu zastávat pouze roli sportovního manažera.

51letý útočník působil v havířovském dresu v letech 1994 – 96 a 1999 – 2000 a připsal si přes 100 kanadských bodů. Svou další hokejovou kariéru spojil s Německem, kde odehrál 18 sezón především za Drážďany, ale také za Kaufbäuren a Kassel. S aktivní hráčskou kariérou se rozloučil ve 45 letech v Memmingenu.

„Petra znám dlouhá léta, hráli jsme spolu za Havířov a máme na hokej podobný názor. Jeho příchod do AZetu má jednak pomoci trenérovi Jirkovi Režnarovi v kabině a na střídačce, protože já se soustředím na funkci manažera," říká manažer klubu Pavel Zdráhal. "Věřím, že to bude také impuls do mužstva, který nám pomůže, se zvednout. Petr má obrovské zkušenosti především jako hráč, ale už i jako trenér. Trénoval jak mládež v Třinci, tak ještě v Německu ke konci kariéry působil jako hrající trenér. Navíc má vztah ke klubu, za který odehrál úspěšné sezony. Na ledě to byl vždy velký bojovník a výrazná osobnost týmu. Věřím, že to vše nyní zúročí.“

A jak vidí svůj příchod do klubu sám Petr Sikora? "Nabídka od AZetu mi pasovala ve všech směrech. Je to klub, za který jsem v Česku v dospělosti odehrál nejvíce sezón, takže k němu mám vztah. S Pavlem Zdráhalem i Jirkou Režnarem jsem se jako hráč setkal. Je to klub ambiciózní a já bych mu chtěl pomoct se zvednout z těch vod, kde se momentálně nachází. Hráči mají svůj potenciál. Rád bych se zaměřil na některé detaily a věřím, že pomůžu klukům se posunout a tím i celému týmu."

Petr Sikora už s týmem absolvoval dnešní trénink a zítra jej čeká premiéra na střídačce. Přejeme mu úspěšné angažmá a především zlepšení výsledků AZetu.