Plyšáci předáni dětem v nemocnici

31.01.2015 | Klub

Ve středu 10. prosince proběhl během zápasu s Benátkami už 5. ročník akce na Hokej s plyšákem. Vybrané peníze i část plyšáků byla hned v prosinci předána ve dvou zařízeních pomáhajících potřebným dětem. V pátek 30.1. předali zástupci AZetu další plyšáky v havířovské nemocnici.

V pátek 30.ledna 2015 navštívili hráči A-týmu AZ Havířov 2010 Marek Loskot a Vojta Tomi, a také sekretář klubu Robin Pavlas a PR manažerka Jana Karasová od 14:00h havířovskou nemocnici. Konkrétně pak dětská oddělení, včetně dětské JIP, kde osobně předali dětem poslední várku plyšových hraček, které se podařilo shromáždit při předvánoční tradiční akci klubu "S plyšákem na hokej".

V pořadí již pátý ročník charitativní akce s "plyšáky" proběhl ve středu 10.12.2014 během domácího zápasu s Benátkami nad Jizerou. Kdo přišel bez plyšáka, mohl si jej za symbolickou cenu 10,-Kč zakoupit před utkáním při vstupu do K&K PNEU Arény.

První část plyšáků doputovala hned ve čtvrtek 11.12.2014 spolu s šekem na 1400,- kč do Charitního domu sv. Zdislavy - domov pro matky s dětmi. Druhá část byla předána v pátek 12.12.2014 středisku Kompas, Středisko sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, Sdružení SOS dětských vesniček.

Třetí várka směřovala již tradičně mezi havířovské děti, které musí trávit čas v havířovské nemocnici. Hráči se tímto pokusili alespoň trochu zpříjemnit a ukrátit den dětem, které musely strávit pololetní prázdniny na nemocničních odděleních. Spolu s plyšáky přinesli hokejisté dětem také sladkosti Juicee Gummee od partnera The Candy Plus Sweet Factory s.r.o.

Všem dětem přejeme brzké uzdravení a děkujeme celému personálu na všech odděleních havířovské nemonice za velmi milé přijetí a ochotnou spolupráci.

Autor:Jana Karasova

Autor:Jana Karasova