Podaří se AZetu v dohrávce přehoupnout přes hranici 100 bodů?

18.02.2024 | Matěj Juřík

V dohrávce 25. kola základní části 2. ligy se na ledě Gascontrol Arény představí domácí AZet proti brněnské Technice. Setkání prvního a desátého týmu tabulky slibuje hodně branek, vždyť na jeden zápas těchto soupeřů průměrně připadá 8 gólů! Jak se havířovští hráči popasují s druholigovým nováčkem tentokrát?

Domácí hokejisté pohodlně sedí na čele tabulky pro východní skupinu 2. ligy, dokonce s patnáctibodovým náskokem na druhý Vyškov. V zápase s Technikou navíc budou mít první příležitost překročit magickou hranici 100 bodů v základní části. A místní fanoušci asi nic jiného než zisk tří bodů, ani nečekají.

Vždyť AZet za měsíc únor ještě neprohrál a celkem drží neporazitelnost již sedm zápasů. Poslední dva zápasy odehráli hráči Havířova před domácím publikem. Před výbornou kulisou tvořenou domácími fanoušky zvítězili nejprve ve středu 15. 2. 6:1 nad Novým Jičínem a o tři dny později i přes technické potíže překonali Žďár nad Sázavou 7:2. Naváže na tyto výsledky tým Jiřího Raszky i v pondělí?

Zatím co Havířov má své místo v play-off již dávno jisté, jeho brněnský soupeř se o vyřazovací boje bude muset ještě porvat. Ovšem nic není pro Techniku ztracené, ba naopak, má velkou šanci. Brněnský klub momentálně ztrácí na sedmé a osmé místo, zajišťující play-off, pouhý jeden bod.

A právě aspoň tento veledůležitý jeden bod se budou hráči Techniky snažit odvést z Havířova. A jak se ukázalo při posledním střetu obou týmů, ani to není nereálné. Nováček 2. ligy se navíc dokázal vzpamatovat z domácí prohry s Hodonínem 1:4 a v sobotu Novému Jičínu nasadil rovnou sedm branek! Utkání proti Ďáblům skončilo 4:7.

Oba týmy se v letošní sezóně potkaly zatím třikrát. Poprvé nastříleli AZeťáci v Brně rovnou jedenáct gólů a zajistili tak suverénní výhru 1:11. I při odvetě, pro změnu v Havířově, byli hráči v modré, bílé a černé úspěšnější, domácí diváky nadchnuli skalpem 5:1.

Naposledy se oba celky setkali opět v moravské metropoli a zápas se vyvíjel poněkud jinak, než by se dalo čekat. Domácí šli v první třetině dokonce do vedení trefou Remty, na tu odpověděl v druhé části Klimša a ve třetí periodě zápas obrátil Pawliczek, avšak ani ne o minutu později se prosadil brněnský veterán Benýšek a šlo se do prodloužení. V tom rozhodnul Matouš Ćmiel v prospěch Havířova, utkání skončilo za stavu 2:3 po prodloužení.

Jak ovšem skončí pondělní duel? Překvapí brněnský celek toužící po play-off rozjetý AZet, anebo domácí nepřipustí žádné překvapení a udrží všechny tři body doma? Přijďte se na atraktivní souboj Davida s Goliášem podívat v pondělí 19. 2. od 17:30 do havířovské Gascontrol Arény!