VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Portréty vítězů - # 25 Mario Brezani

31.07.2012 | Tomáš Vlček

Mario Brezani je třetí mládežnický mušketýr v kádru AZetu. Znamená to, že kromě startů za ačko, nastupoval i za juniorský tým, v němž patřil k jednomu z tahounů. Po sezóně však tento jediný „cizinec“ AZet opustil. Jaké budou jeho další hokejové kroky, ale i mnoho dalšího vám přináší následující rozhovor.

Mario Brezani
- narozen 22.9.1991
- výška:179cm,váha:75 kg
- svobodný, bezdětný
- povolání: hokejista, student

Mario, kdy a kde jsi začínal s hokejem, a kdo tě k němu přivedl?

Bylo to v šesti letech v Dubnici nad Váhom, a přivedli mě k němu rodiče. Jinak hokej máme v rodině, protože můj strýc hrál až do dospělosti.

Kde jsi hrál jako žák a později jako dorostenec a junior?

Až do dorostu jsem hrál v Dubnici, v juniorech jsem přestoupil do Skalice, ale po roce jsem přestoupil do Havířova, za který hraji poslední dvě sezóny.

Chtěl jsi být od začátku útočník? Případně kdy se to rozhodlo?

Ano, chtěl. Ale zpočátku jsem právě byl obránce – až do čtvrté třídy! A proč jsem přešel do útoku? To je jednoduché – chtěl jsem dávat góly!!!

A chtěl by sis to teď vyzkoušet na jiném postu – třeba v obraně?

Ani ne, jedině snad střídat pravé a levé křídlo.

A v brance?

Ani tam!

Kteří trenéři tě v kariéře nejvíce ovlivnili?

Tak bylo jich hodně, ale nejvíce asi trenér Kaláber v dorostu Dubnice.

Jaký největší úspěch jsi v hokeji zatím dosáhl?

Postup s dorostem Dubnice do extraligy, třetí místo v extralize s juniorkou Skalice a myslím, že pěkný úspěch byla i loňská sezóna s Azetem – ty vyprodané zápasy s Orlovou, to byla paráda. No a o letošní sezoně snad není třeba vůbec mluvit – s juniorkou jsme vyhráli ligu a s áčkem postoupili až do baráže.

Jaké si myslíš, že jsou tvé hokejové přednosti?

Rychlost a zakončení.

A nedostatky, či slabiny?

Větší důraz před brankou ale zlepšit bych mohl i střelbu.

Jaké jsou tvé hokejové cíle?

Chtěl bych postupovat v kariéře pořád dál. To znamená zahrát si co nejvyšší soutěž, případně zkusit to v zahraničí.

Čím se kromě hokeje „živíš“?

Loni jsem dokončil střední školu, a dávám si pauzu před nástupem na vysokou. Takže občas chodím na brigády, ale stálou práci nemám.

Jak se ti daří skloubit hokej s běžným životem?

Jsem hokejem sice hodně vytížen, protože nastupuji za áčko i za juniorku, ale dá se to.

Jak ses stal členem kádru AZetu?

Ve Skalici jsem byl na hostování, a pokud bych tam měl přestoupit, museli by za mě zaplatit dost velké odstupné. Takže jsme s agentem hledali nějaké zahraniční angažmá, kde tohle neplatí. V Havířově jsem byl nejprve na zkoušku a nakonec si mně tu vybrali a nechali.

S kým si nejvíce z týmu rozumíš?

Všeci sú tu super chalani! Ale nejvíce s Tondou Pechancem a Markem Zientkem, což jsou mí spoluhráči z juniorky.

Do kolika let chceš hrát hokej?

To záleží podle zdraví, ale pokud to dovolí, tak co nejdéle.

Co ti hokej v životě nejhezčího dal?

Je to můj smysl života. A taky super zážitky a partu kamarádů.

A vzal?

Snad trochu společenský život o víkendech, ale s tím se musí počítat, pokud chcete dělat hokej.

Jaké je tvé oblíbené číslo dresu a proč?

25 – mám ji od šesté třídy a daří se mi s ní.

Máš nějaký hokejový vzor?

Steve Yzerman – kvůli němu jsem tak trochu začal hrát hokej. A ze současných hráčů Marián Gáborík, Marián Hossa a Pavel Dacjuk.

Jaké je tvé oblíbené životní či hokejové moto či heslo?

Nic speciálního nemám. Snad jen „dělat věci poctivě“. To se týká rozcvičky před zápasem apod.

Tvůj vzkaz fanouškům AZetu?

Snad jen aby hráče podporovali i nadále.

Tvůj vzkaz vedení klubu?

Nic mě nenapadá.

Co podle tebe rozhodlo o letošním vítězství AZetu v soutěži?

Dobrá letní příprava, tréninky na ledě a samozřejmě dobra parta.

Jak vysoko je tento výsledek ve tvém žebříčku úspěchů?

Tak zatím je nejvýš :-)

Změnilo se něco ve tvém životě během letošní mistrovské sezóny?

Ani ne. Akorát mám víc zážitků :-)

Uvidíme tě příští rok v dresu AZetu? Případně jaké budou tvé další hokejové i nehokejové směřování.

Příští sezonu mě v dresu Azetu neuvidíte. Za pár dnů nastoupím do přípravy v Porubě.

Jak jsi strávil zasloužené dny odpočinku po náročné sezóně?

Nebylo to nic neobvyklého. Konečně jsem si oddychl po tak náročné sezoně.

Těšil ses na zahájení letní přípravy?

Ani ne :-)

Jak moc byla jiná příprava pod vedením nového trenéra?

Zatím jsem trénoval sám, tak nevím.

Kam jsi vyrazil na dovolenou?

Byl jsem v Chorvatsku s přítelkyní. A mimochodem jsem se tam potkal s Robertem Najdekm a s Alešem Jurčíkem :-).

Mario, moc děkuji za rozhovor a přeji ti úspěšné pokračování tvé hokejové kariéry.