Posledním soupeřem v první polovině baráže je Most

02.04.2012 | Tomáš Vlček

Raketovým tempem se hraje baráž 1. ligy. Poté, co v sobotu zavítal na havířovský led Beroun, zajíždí dnes tým AZetu na sever Čech do Mostu, aby tam svým čtvrtým zápasem během týdne uzavřel první polovinu bojů o druhou nejvyšší hokejovou soutěž v ČR.

Hokejisté HC Most v letošní sezóně moc radosti neprožívali. Po celkem slušně rozehraném začátku soutěže, je postihl velký pokles výkonnosti a dlouhá série proher. Ta prakticky už hodně dopředu rozhodla, že budou muset svou prvoligovou příslušnost pro příští rok obhajovat v baráži. Nic nepomohly ani změny v kádru (za Most nastoupilo letos již 52 hráčů!) ani výměna trenéra.

Ovšem podle dosavadních dvou odehraných barážových zápasů (v sobotu měli volno) to vypadá, že Severočeši se na tuto novou soutěž připravili velmi dobře. Po výhře doma s Hodonínem 4:2, totiž vyhráli stejným poměrem i na ledě Berouna se ziskem šesti bodů jsou včele tabulky. Jeto sice jen začátek, ale i tak to něco o jejich aktuální formě a síle naznačuje. Navíc Mostečtí mají s baráží nemalé zkušenosti, protože ji hráli i loni a díky konečnému druhému místu za suverénním Šumperkem brali jako vítěz západní skupiny 2. ligy postup.

Na koho ze svého týmu mohou trenéři Václav Baďouček a Kamil Kašťák v dnešním zápase spoléhat. Tak především je to gólmanská jednička Marek Benda. V mladé obraně jsou nejzkušenější Kamil Charousek a Martin Parýzek a v útoku jsou neproduktivnější Tomáš Rohan, Bohumil Slavíček a Kamil Tvrdek. Pro příznivce AZetu je známým jménem v kádru Mostu Petr Přeučil, který se před pár lety objevoval i v havířovském dresu.

AZet jede na sever Čech s cílem odčinit prohru s Berounem a připsat si do tabulky opět nějaké body. Trenéři budou postrádat zraněného Honzu Danečka, ale jinak by mělo mužstvo hrát ve stejné sestavě jako v sobotu. Jak celý duel dopadne, se dozvíme dnes večer. Zápas samotný začíná v 18:00.

Sestavy týmů v posledních zápasech:

HC Most: Benda (Melichar) - Látal, Parýzek, Přindiš, Rohan M., Charousek, Martinec, Kabeláč, Hanzl - Tauš, Slavíček, Přeučil - Rohan T., Vrtek, Vachovec - Nedrda, Divíšek, Tvrdek - Novák, Vaněk

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Jonáš, Machálek, Rimmel, Prokop, Zintek L., Vydra, Krisl, Zientek M. - Maruna, Pechanec, Sztefek, Stránský, Pastrňák, Klimša, Brezani, Kraft, Daneček J., Pavlas, Říčka, Potočný