Před Silvestrem opět v akci, do Havířova přijede Kadaň

29.12.2015 | Jozef Valenčík

Po bojovném výkonu na Slavii se hokejisté AZetu představí vlastním divákům. Ti jsou po třech bodech z hlavního města pochopitelně natěšeni a poženou své hráče za dalším bodovým přídělem. V našlapané tabulce WSM ligy je potřeba každý takový, vždyť na desátou příčku zajišťující předkolo playoff ztrácí AZet pouze tři body. Souboj s Kadaní je naplánován v K&K PNEU Aréně na středeční podvečer, úvodní buly bude vhozeno v 18:00.

Kadaň natáhla vítěznou sérii na tři zápasy

Nová éra Kadaně – přesně takto byla nazvána proměna kadaňského týmu, kterou si tým prochází v průběhu posledního měsíce v roku. Co přesně se v týmu změnilo? Základem je samotná změna názvu, kdy se tým bude nově jmenovat SK Trhači Kadaň a představeno bylo také nové logo.

Zpět však k tomu podstatnému a to samotným výsledkům. Ty jsou od začátku sezóny velmi dobré a odměnou je za to průběžná pátá příčka v tabulce. Ostatně, v posledních šesti duelech odešli kadaňští poraženi pouze v jediném případě. V posledním zápase si dokonce poradili doma s do té doby vedoucí Jihlavou po samostatných nájezdech.

Kadaň - Jihlava 3:2 sn. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Trefný (Kadlec, Hejcman), 23. Kverka (Tejnor, Čech), rozh. náj. Hejcman – 1. Diviš (Kohout, Dobrovolný), 26. Důras (Grebenyuk, Skořepa).
Rozhodčí: Pražák – Kokrment, Malý.
Vyloučení: 8:8 + Hejcman (KAD) 10 min. OT.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 1011.
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

„Skolili jsme lídra tabulky, to je vždycky parádní práce. Musím dnes poděkovat celému týmu, protože to byla nově poskládaná sestava vyztužená mladíky z Klášterce nebo naší juniorky. Zvládli to parádně po všech stránkách," takto hodnotil poslední zápas svého týmu trenér Jaroslav Beck.

Na čele produktivity kadaňského týmu je Marek Račuk, který si vyzkoušel již ve třech případech chuť extraligových soubojů, tam v barvách Chomutova na svůj první bod stále čeká. Ve WSM lize je však jeho bilance úctyhodná, ve 28 zápasech nasbíral jednatřicet bodů. V brankovišti našeho soupeře se vystřídala pětice brankářů, nejvíce prostoru dostal Tadeáš Dvořák, který odchytal přesně tucet utkání. Po osmi duelech mají za Kadaň odehráno Jan Strmeň a Jan Dlouhý.

V prvním měření sil v Havířově hájil svatyni Kadaně Jan Strmeň

Na předkolo chybí AZetu tři body

Poslední zápasy havířovských hráčů nepřinesly příliš bodů na konto. AZet však opět ukázal, že po přestávce se dokáže výkony i výsledky zvednout. Po vánoční přestávce vyjeli hokejisté s AZ na hrudi do Prahy a zpět přivezli vítězství po výhře 1:4. Pohled na celý zápasový den jsme pro Vás připravili ve speciálním článku, který si můžete přečíst zde.

Slavia Praha - AZ Havířov (1:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. D. Hruška (Mikulík) – 1. Sztefek (Mazanec, Hudeček), 11. Hudeček (Sztefek, Krisl), 44. Okál, 57. Hudeček (Kotala).
Rozhodčí: Kubičík – Kotlík, Zídek.
Vyloučení: 4:6
Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 1605.
Střely na branku: 47:30 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4

Tento tříbodový přísun byl velmi důležitý i co se postavení v tabulce týče. Havířov sice zůstal na jedenácté příčce, ale na desáté Ústí nad Labem ztrácí již pouze tři body a má navíc utkání k dobru. Na domácím kolbišti k tomu hostí oblíbeného soupeře, vždyť oba letošní duely s Kadaní dopadly vždy lépe pro AZet. Když už jsme u sérií, tak Havířov nedokázal doma bodovat ani jednou z posledních šesti duelů a je tak nejvyšší čas to napravit.

S výkonem na Slavii byl pochopitelně spokojen také hlavní trenér Štefan Mikeš: „Jsme velmi rádi za vítězství. Rychle jsme se ujali vedení, pak jsme přidali gól z přesilovky a dál jsme se snažili hru kontrolovat. Soupeř měl samozřejmě optickou převahu, Slavia je kvalitní mužstvo. Hráči ale podali heroický výkon a vybojovali si tři body, za což jim chci poděkovat." Trenéři stále nemohou počítat s hráči, kteří jsou na marodce, ti nadále léčí svá zranění. Pozitivní zprávou je alespoň informace, že po zápase se Slavii neevidujeme žádný přírůstek na tento seznam.

AZet na Kadaň umí

Celkově již třetí letošní zápas čeká na oba celky a v obou případech se zatím radoval Havířov. Ten nejprve v 10. kole doma zvítězil 3:1, když se dvěma góly prosadil Jan Káňa. Do brankoviště se na tento duel postavil Tomáš Vošvrda z Olomouce. Ve 23. kole poté havířovský tým vůbec poprvé v sezóně uštědřil Kadani porážku v základní hrací době před jejím publikem, když si odvezl vítězství 2:5. Tento duel odchytal pro změnu Petr Matoušek.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco (Matoušek) – Ledňák, Peslar, Mazanec, Punčochář, Graca, Krisl – Kanko, Kalus, Sztefek, Štumpf, Maliník, Kotala, Bednář, Gřeš, Sedláček, Okál, Hudeček

Kadaň: Čech (Dvořák) – Rýgl, Tejnor, Szathmáry, Trefný, Blaha, Rohan, Charousek, Černý – Sloboda, Kverka, Šťovíček – Hlava, Hejcman, Kadlec – Huňady, Vrána, Vaněk – Ringler, Macháček, Wágner

Utkání začíná ve středu 30.12. v 18:00 a Vy jej v případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu na tomto odkaze.

Program 36. kola WSM ligy

předehrávka: Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)
17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Most
17:30 HC Dukla Jihlava – SK Horácká Slavia Třebíč