Přinese čtvrtý zápas série proti Dukle Jihlava Havířovu srovnání na 2:2?

05.03.2016 | Josef Nudera

Kolotoč play-off WSM Ligy se točí dále a Havířovu se po včerejším vítězství nad Duklou Jihlava otvírá zajímavá možnost na srovnání série. Včera vyhrál Havířov poměrně přesvědčivě, ale už dnes nás čeká možná zcela jiné utkání. Vyhraje Havířov i druhý zápas doma? Přijď fandit a dotlač náš Havířov k vítězství! Zápas startuje od 17:00.

Třetí zápas série pro Havířov!

Třetí utkání série AZ doma začal velmi dobře a soupeři odskočil do dostatečného vedení, které navýšil a udržel. Havířov vyhrál poprvé utkání čtvrtfinále play-off WSM Ligy od novodobého vzniku klubu. Do sestavy se také navrátil Zdeněk Okál, který se zapsal hned dvěma brankami. V zápase také zachytal velmi dobře Marek Laco, od kterého se to celé také odvíjelo.

Branky a nahrávky:5. Kalus (Sedláček, Korím), 11. Pechanec (Sztefek, Punčochář), 22. Okál (Korím, Kanko), 26. Pechanec (Gřeš, Sztefek), 49. Okál (Lenďák, Korím) – 29. Harkabus (Kohout, Kaláb), 53. Důras (Jergl, Šafář).Rozhodčí: Přikryl, Kika – Novák J., Wesley.Vyloučení: 6:6.Využití:3:0.V oslabení: 0:0.Diváci: 2.633. Střely na branku: 39:38 (19:8, 10:16, 10:14).Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.

Sestavy z posledního utkání:

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl "C", Korím, Bahounek, Punčochář, Graca – Kalus, Sedláček, Sztefek "A" – Kanko "A", Meidl, Okál – Kotala, Pechanec, Maliník – Bednář, Hudeček, Gřeš.

HC Dukla Jihlava: Honzík – Kaláb "A", Bilčík, Štebih, Šafář, Parýzek, Grebenyuk, Dobrovolný "C" – Důras "A", Skořepa, Jergl – Kolář, Diviš, Beránek – Kohout, Seman, Harkabus – Prokš, Melenovský, Anděl.

Ohlasy po 3. utkání série:

Martin Janeček (AZ Havířov):Utkání bych rozdělil na dvě poloviny. Začali jsme aktivně a v celé první polovině zápasu jsme nepustili soupeře do tlaku. Ten sice ve druhé polovině utkání zákonitě musel přijít, ale my už jsme to dotáhli do vítězství a zaslouženě snížili sérii na 1:2. Mrzí nás trochu ta pasivita hráčů ve třetí třetině. Před zítřejším utkáním, které bude vlastně navazovat na to dnešní, musíme trochu zkrotit emoce a zase se poctivě připravit.

Petr Vlk (Dukla Jihlava):Utkání se mi těžko hodnotí. My jsme nezachytili nástup domácích, kteří měli výborný pohyb a důraz. Postupně se hra vyrovnala a i my jsme si vytvořili šance, ale nebyli jsme efektivní v jejich využívání. Dnešek je za námi, zítra by měl z naší strany nastoupit jiný tým.

Dnes může Havířov srovnat na 2:2

V dnešním utkání půjde o hodně. Havířov si včerejší výhrou vytvořil možnost srovnat stav série a to bude jednoznačný cíl pro dnešní utkání. AZ se bude spoléhat na velkou bojovnost a nasazení a také na výborné fanoušky, kteří včera opět připravili neskutečnou atmosféru. Společně to zvládneme! Přijď fandit i ty a dotlač Havířov k výhře.