VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Příprava pokračuje, Havířov v úterý vyrazí na led Nového Jičína

29.08.2022 | Josef Nudera

Na AZ Havířov čeká v pořadí čtvrtý přípravný zápas, který ho zavede na led loňského vítěze play-off východní skupiny 2. ligy. Pro Havířov to bude třetí venkovní utkání v letošní přípravě. Jak dopadne porovnání sil s kvalitním soupeřem pro tuto sezonu? Zápas startuje na ledě Nového Jičína 30. 8. 2022 od 18 hodin.

Dvě výhry, jedna prohra

Taková je bilance AZ Havířov v letošních přípravných zápasech. Výsledky ale nejsou v této fázi sezony tak důležité, především pro nově se tvořící kádr jsou to cenné zápasové zkušenosti a možnost, jak se sehrát. Havířov už změřil síly s týmem z Polska, z české 2. ligy, ale i ze Slovenska. Postupně vyzval Sosnowiec, Opavu a Žilinu. Z Polska přivezl Havířov výhru 4:3 po nájezdech a s Opavou dokázal poprvé letos před domácími fanoušky vyhrát 3:1. Poslední odehraný zápas se Žilinou znamenal první prohru, a to 3:6, kdy rozhodla především dlouhá přesilovka soupeře. V havířovském dresu se do branky po dlouhé době postavil Lukáš Daneček.

Kalendář přípravných zápasů najdete ZDE.

Nový Jičín dokázal vyhrát play-off 2. Ligy

Soupeřem bude pro Havířov Nový Jičín, který si vedl v loňském ročníku více než skvěle. V základní části dokázal vybojovat 78 bodů a skončit na 2. místě za Valašským Meziříčím. V play-off se podařilo Ďáblům vyřadit 4:1 na zápasy Kopřivnici, ale i 4:0 Opavu. Nový Jičín si díky tomu následně zahrál skupinu o postup do baráže o Chance ligu, ve které ale neuspěl.

Známé tváře v dresu Nového Jičína

Za Nový Jičín bude v této sezoně nastupovat havířovským fanouškům známý obránce Michael Foltýn a útočník Roman Maliník. Před touto sezonou přestoupil z Havířova do kádru Ďáblů i Lukáš Bednář. Zápas to tak bude zajímavý i pro něj.

Jak se Ďáblům daří v přípravě?

Nový Jičín odehrál stejně jako Havířov zatím tři přípravné duely, všechny s celky druhé hokejové ligy. A má stejnou bilanci jako AZet. Nejprve prohrál 3:4 na ledě Opavy, následně porazil 6:5 po nájezdech Kopřivnici a přivezl výhru 6:1 z ledu Valašského Meziříčí.

Co k sestavě a utkání říká hlavní trenér AZetu Jiří Raszka?

"V Žilině jsme trochu rozmělnili síly a dali šanci juniorům. V Novém Jičíně se vrátíme zpátky k modelu tří útoků. Útoky jsme trochu promíchali a některé dvojice rozdělili, abychom mohli vyzkoušet nová spojení, která by mohla v sezoně fungovat. Do sestavy se vrací Kryštof Stuchlík a Martin Dudáš, naopak hrát nebude Marek Haas, který dostal volno. Se staršími hráči jsme domluveni, že nastoupí až na závěr přípravy. Uvidíme, jestli to bude následující domácí zápas nebo až poslední tři utkání před ligou."

"Pro nás je to další příprava s týmem z naší divize, kdy můžeme porovnat síly. Nový Jičín obměnil oproti loňské sezoně kádr. Bude vidět, jak se změnila jeho hra. V loňské sezoně byli velmi úspěšní a bylo to velké překvapení. Čekáme, že to pro nás bude dobrá prověrka, ale je to pořád příprava. Potřebujeme pracovat na našich věcech, budovat systém hry, kterým se chceme prezentovat. Chceme, aby byl v nejbližších zápasech vidět herní systém a hra nebyla rozháraná. Našim cílem je se prezentovat útočným aktivním hokejem a dobrým forčekinkem."

Sestava Havířov z utkání s Žilinou:

Daneček – Kunc, Bílek, Havlík, Homola, Mrowiec, Ščurek – Mrva (A), Spratek, Kofroň (A) – Apolenář, Ćmiel, Tvrdý – Krupa, Haas (C), Middlton – Mikula, Urbančík, Pastor.

Sestava Nového Jičína z utkání s Valašským Meziříčím:

Švančara (Galuška) – Holáň, Hruška, Tomeček, Hladiš, Váňa, Foltýn, Kožený – Sluštík, Štefka, Pecha, Lehečka, Bednář, Hilšer, Gebauer, Flok, Konečný, Handl, Franek, Maliník.

Pokud nepojedete do Nového Jičína osobně, můžete zápas sledovat prostřednictvím přenosu na serveru onlajny.com.

Stále je možnost si kupovat permanentní vstupenky na sezonu. Zakoupit si je můžete ZDE.