Prodlouží AZ pětizápasovou vítěznou šňůru v Ústí?

15.12.2013 | Petr Blakala

V pondělí 16. 12. 2013 čeká hokejisty havířovského AZetu další prvoligové utkání, ve kterém si udělají výlet na led Ústí nad Labem. S tímto soupeřem na začátku sezony prohráli 2:0, ale na domácím ledě dokázali Lvi přehrát a vyhráli 2:1. Uvidíme, kdo vyjde ze třetího střetnutí jako vítěz a kdo jako poražený. Utkání startuje v 18:00! Textový online přenos můžete sledovat na www.onlajny.com

Klubové barvy: žlutá, modrá a bílá

Ústí nad Labem prožívá prozatím nevydařenou sezonu. Po dvaatřiceti odehraných utkáních v základní části, se klub pohybuje na 10. pozici s celkovým počtem 38 bodů. Za to havířovský AZet se po pěti vyhraných zápasech v řadě vyšplhal až na 6. místo prvoligové tabulky, kde ztrácí jediný bod na Stadion Litoměřice.

V posledním zápase narazil Slovan na soupeře z nedalekého Mostu, kterému nadělili celkem šest branek. V každé třetině padly ze strany Ústí dvě branky. Skóre se otevíralo již v šesté minutě, kdy se prosadil Přeučil. Za ním se zapsal do listiny střelců také Vávra, který vstřelil v tomto utkání celkem dva góly, Kloz, D. Tůma a Roubík. 410 přihlížejících diváků tak vidělo výhru hostujících Lvů, kteří vyhráli nejen výsledkově, ale také v počtu střel – celkem 49 střel letělo na branku mosteckého Hanuljaka.

Havířov čekal domácí souboj s Šumperkem. Bojovalo se nejen na ledě, ale také v ochozech, kam si našlo cestu 2 388 fanoušků, kteří společně se šumperskými vytvořili bouřlivou atmosféru v průběhu celého utkání. Až do třetí třetiny byl stav vyrovnaný, jenže AZet v poslední části zabral a stačil strhnout výsledek na svou stranu. Poslední třetinu totiž vyhrál 4:0, celkově zvítězil 6:3 a porazil draky ze Šumperka již potřetí v této sezoně.

Vzájemná utkání

Havířov se již podruhé a naposledy v základní části vydá na led ústeckých Lvů. Ústí nad Labem v 7. kole druhé nejvyšší hokejové soutěže dokázalo přehrát havířovské hokejisty na svém ledě v poměru 2:0. AZet neponechal nic náhodě a hráčům Ústí nedali v K&K Pneu Aréně šanci, když ovládli utkání 2:1. Uvidíme, jak dopadne třetí střetnutí těchto 471 kilometrů vzdálených mužstev.

Pokud nebudete moct na zápas dorazit osobně, bude pro vás připraven klasický textový online přenos.

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Bezuška, Vosátko, Punčochář, Krisl, Klimíček, Koma, Rimmel P. – Šedivý, Hrňa, Sztefek – Jakúbek, Šlahař, Maruna – Říčka, Rimmel M., Klimša – Kanko, Pechanec, Škumát

HC Slovan Ústeční Lvi: Petrásek – Sklenička, Grin, Holomek, Vobořil, Smetana, Černý, Vaněk, Brož – D. Tůma, Roubík, Kloz – Rod, Alinč, Vávra – Boháč, Hanzl, Baránek – Pořický, Přeučil, Dostálek